‘Formalnost’ obavljena: Dinamo Tbilisi čeka momčad Zlatka Kranjčara?

Nogometaši Dinama iz Tbilisija obranili su prednost 2-0 iz prve utakmice 2. pretkola Lige prvaka odigravši u uzvratu u Jerevanu protiv domaćeg Alaškerta 1-1, čime se gruzijski prvak probio u 3. pretkolo gdje čeka boljeg iz dvboboja zagrebačkog Dinama i skopskog Vardara.

Dinamo je u Jerevanu poveo u 21. minuti pogotkom gruzijskog reprezentativca Jambula Jighaurija, a izjednačio je Norair Giozalian u 51. minuti.

Utakmice 3. pretkola na rasporedu su 26. i 27. srpnja te 2. i 3. kolovoza. Ždrijebom je određeno da će hrvatski ili makedonski prvak biti domaćin u prvom dvoboju, a da će se uzvrat igrati u Tbilisiju.

Dinamo će u srijedu (20.45 sati) na Maksimiru braniti prednost od 2-1 ostvarenu u dvoboju odigranom u Skopju.

Pregled rezultata i parova uzvratnih utakmica 2. pretkola nogometne Lige prvaka:

Alaškert (Arm) – Dinamo Tbilisi (Gru) 1-1 (1-3)

Liepaja (Lat) – RB Salzburg (Aut) 0-2 (0-3)

APOEL (Cip) – The New Saints (Wal) 3-0 (0-0)

Šerif Tiraspol (Mol) – Hapoel Beer Sheva (Izr) 0-0 (2-3)

SJK (Fin) – BATE Borisov (Bje) 2-2 (0-2)

Kopenhagen (Dan) – Crusaders (Sj. Irs) 6-0 (3-0)

Crvena zvezda (Srb) – Valleta (Mal) 2-1 (2-1)

Legia Varšava (Polj) – Zrinjski (BIH) 2-0 (1-1)

Mladost Podgorica (CG) – Ludogorec (Bug) 0-3 (0-2)