(FOTO) Nakon preokreta u drugom dijelu Hajduk slavio u Zaprešiću protiv Intera

U prvom susretu 26. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Hajduka svladali Intera s 3-1 (1-1).

Splićani su do pobjede i bodova u za njih uvijek neugodnom Zaprešiću došli preokretom, a u drugom dijelu su nakon što je Inter ostao s deset igrača zabili dva gola i ubilježili vrijednu pobjedu u borbi za treće mjesto.

Domaćini su poveli već u 4. minuti nakon nespretne intervencije Tomislava Bašića u svom petercu, a njegov poklon je iskoristio Marko Kolar i lako iz velike blizine zatresao mrežu. Hajdukovi napadi isplatili su se 34. minuti kada se Tomislav Bašić golom iskupio za pogrešku s početka utakmice. U 67. minuti je branič Intera Tomislav Mazalović unutar jedne minute dobio dva žuta kartona,a u 77. minuti je kapetan Hajduka Zoran Nižić iskoristio brojčanu prednost i lijepim udarcem glavom donio prednost Hajduku. U 89. minuti je nakon proigravanja Ercega pobjedu Hajduka potvrdio Frank Ohandza.

Hajduk je ostao četvrti s 46 bodova, bodom manje od Osijeka, dok je Inter 8. s 23 boda, sedam bodova više od Splita.

Pred 1500 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Kolar (4), 1-1 T. Bašić (34), 1-2 Nižić (77), 1-3 Ohandza (89)

Crveni karton: Mazalović (Inter, 67)