(FOTO, VIDEO) Augsburg zaustavio Niku Kovača i Bayern, promašivali prilike, pobjeda Hoffenheima, asistencija Andreja Kramarića

Aktualni njemački nogometni prvak Bayern Munchen, kojeg vodi Niko Kovač, prekinuo je pobjedničku seriju odigravši 1-1 protiv Augsburga u susretu petog kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Bavarci su u prva četiri ligaška kola, te po jednom susretu u njemačkom Kupu i Ligi prvaka nanizali šest pobjeda, no seriju je zaustavio Augsburg.

Bayern je i ovoga puta bio korak do pobjede, imao je vodstvo i nekoliko sjajnih prilika, međutim gostujući vratar Andreas Luthe je imao sjajnu večer. Njemački prvak je poveo u 48. minuti golom Arjena Robbena, a izjednačio je Felix Gotze u 88. minuti nakon loše reakcije Manuela Neuera.

Hoffenheim je na gostovanju pobijedio Hannover 3-1, a hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić je upisao asistenciju. Gosti su poveli 2-0 golovima Joshue Breneta (20) i Pavela Kaderabeka (49), Niclas Fullkrug je smanjio u 55. minuti iz kaznenog udarca, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Isak Belfodil u sudačkoj nadoknadi na asistenciju Andreja Kramarića koji je ušao u igru u 65. minuti.

Werder je nastavio s odličnim igrama i pobjedom protiv Herthe sa 3-1 probio se na drugo mjesto Bundeslige. Golove za momčad iz Bremena zabili su Martin Harnik (11), Miloš Veljković (45) i Max Kruse (66-11m), dok je pogodak za goste zabio Javairo Dilrosun (53).

Schalke je doživio i peti poraz, ovoga puta kod Freuburga. Pogodak odluke zabio je Florian Niederlechner u 52. minuti. Schalke je uvjerljivo zadnji s pet poraza i razlikom pogodaka 2-9.

Na ljestvici vodi Bayern sa 13 bodova, Werder je drugi sa 11 bodova, dok je Hertha treća sa 10 bodova. Borussija Dortmund na četvrtom mjestu ima osam bodova, ali i susret manje.

REZULTATI:
Werder Bremen – Hertha 3-1 (Harnik 11, Veljković 45, Kruse 66-11m / Dilrosun 53)
Bayern München – Augsburg 1-1 (Robben 48 / Gotze 88)
Hannover 96 – Hoffenheim 1-3 (Fullkrug 55-11m / Brenet 20, Kaderabek 49, Belfodil)
Freiburg – Schalke 04 1-0 (Niederlechner 52)