(FOTO, VIDEO) ‘Derby della Capitale’: Roma kao gost ponovno bolja od Lazia

U jednom od najvećih nogometnih derbija talijanskog nogometa Roma je kao gost pobijedila gradskog suparnika Lazio 2-0 upisavši četvrtu uzastopnu pobjedu u “Derbyju della Capitale”.

Romi su pobjedu donijeli Nizozemac Kevin Strootman golom u 64. minuti i Belgijanac Radja Nainggolan pogotkom u 77. minuti.

Kod prvog pogotka katastrofalno je reagirao Brazilac Wallace koji je ‘petljao’ na rubu svog kaznenog prostora i izgubio loptu, a poklon je iskoristio Strootman lagano poentiravši za 1-0. Roma je ovom pobjedom produžila niz bez poraza u gradskom derbiju na sedam susreta.

Zanimljivo, na otvaranju rimskog derbija od 22 igrača na travnjaku samo su četvorica bili Talijani. Trojicu je u početnom sastavu imao Lazio (Federico Marcehetti, Marco Parolo, Ciro Immobile), a jednog Roma (Daniele de Rossi). Ivan Vargić je utakmicu pratio s Lazijeve klupe

U ranije odigranom susretu Milan je na San Siru pobijedio Crotone 2-1, a prvi pogodak za domaći sastav zabio je hrvatski nogometaš Mario Pašalić. Gosti su poveli u 26. minuti pogotkom Diega Falcinellija, a četiri minute prije kraja prvog dijela Pašalić je izjednačio postigavši prvijenac u dresu Milana.

Nakon ubačaja iz kornera Paletta je prebacio loptu, a Pašalić glavom zabio za 1-1. U 53. minuti Milan je imao sjajnu priliku za vodstvo, no M’Baye Niang je promašio kazneni udarac. Ipak, u 86. minuti Gianluca Lapadula je zabio za pobjedu ‘Rossonera’.

Pašalić je na travnjaku proveo cijeli susret, a bio je to njegov šesti nastup u ‘crveno-crnom’ dresu.

Pescara je golom Gianluce Caprarija u sudačkoj nadoknadi izvukla bod protiv Cagliarija. Gosti su poveli u 24. minuti golom Marca Borriella, no deset minuta kasnije ostali su s igračem manje nakon što je isključen Davide di Gennero. Dario Župarić je za domaći sastav ušao u igru u 89. minuti, dok Robert Murić nije ulazio u igru.

Sampdoria je pobijedila Torino 2-0 golovima Edgara Barreta (51) i Patricka Schicka (90+5). Ante Budimir nije ulazio u igru kod domaćina.

Večeras se još sastaju Fiorentina i Palermo, a u ponedjeljak će igrati Chievo – Genoa, te Udinese – Bologna.

Na ljestvici vodi Juventus sa 36 bodova ispred Rome i Milana koji imaju po 32 boda.

Lazio – Roma 0-2(Strootman 64, Nainggolan 77)
Pescara – Cagliari 1-1 (Caprari 90+2 / Borriello 24)
Sampdoria – Torino 2-0 (Barreto 51, Schick 90+5)
Sassuolo – Empoli 3-0 (Pellegrini(22-11m, Ricci 36-11m, Ragusa (56)
Milan – Crotone 2-1 (PAŠALIĆ 41, Lapadula 86 / Falcinelli 26)
Večeras: Fiorentina – Palermo