(FOTO, VIDEO) ‘Hat-trick’ Lewandowskog za Perišićev pobjednički debi u Kovačevom Bayernu

epa07791213 Bayern's Robert Lewandowski celebrates after scoring the 3-0 lead during the German Bundesliga soccer match between FC Schalke 04 and FC Bayern Muenchen in Gelsenkirchen, Germany, 24 August 2019. EPA/SASCHA STEINBACH CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Nogometaši njemačkog prvaka Bayerna s uvjerljivih su 3-0 (1-0) pobijedili Schalke na gostovanju u Gelsenkirchenu, zahvaljujući ‘hat-tricku’ svog najboljeg strijelca Roberta Lewandowskog, a nešto više od pola sata odigrao je i Ivan Perišić u svom debiju za ‘bavarce’.

Lewandowski je vodeći pogodak postigao iz kaznenog udarca u 20. minuti, a izborio ga je Kingsley Coman na kojem je napravljen prekršaj za najstrožu kaznu. To je bio jedini pogodak u prvom dijelu, a preostala dva Poljak je postigao u drugom poluvremenu, u kojem je u 57. minuti ušao i Ivan Perišić zamijenivši Sergea Gnabryja. U istoj minuti ušao je i Philippe Coutinho zamijenivši Thomasa Muellera.

Lewandowski je gol za 2-0 postigao u 50. minuti sjajno izvedenim slobodnim udarcem sa 25 metara, da bi konačnih 3-0 postavio u 75. minuti, nakon odlično primljene lopte od Comana i preciznog prizemnog udarca.

Bila je to peta gostujuća pobjeda u 2. kolu, u kojem je kao domaćin slavio samo Hoffenheim koji je sa 3-2 bio bolji od Werdera, dok je Union Berlin osvojio bod kod Augsburga odigravši 1-1. Četiri utakmice završile su pobjedama gostiju 3-1: Fortuna – Bayer Leverkusen, Mainz – Borussia Moenchengladbach, Paderborn – Freiburg i još u petak Koeln – Borussia Dortmund.

Na ljestvici su trenutačno u vodstvu tri momčadi s maksimalnih šest bodova, Borrusia Dortmund, Freiburg i Bayer Leverkusen. Bayern i Borussia Moenchengladbach imaju po četiri boda, a po tri, ali uz utakmicu manje, imaju RB Leipzig, Wolfsburg i Eintracht.

Kolo će u nedjelju biti zaključeno dvobojima RB Leipzig – Eintracht (15.30 sati) i Hertha – Wolfsburg (18.00).

Njemačka – 2. kolo
Schalke – Bayern 0-3 (Lewandowski 20-11m, 50, 75)

Augsburg – Union B. 1-1 (Vargas 60 / Polter 80)

Fortuna – Bayer L. 1-3 (Morales 82 / Baker 6-ag, Aranguiz 33, Bellarabi 39)

Hoffenheim – Werder 3-2 (Bičakčić 54, Bebou 59, Kaderabek 87 / Fullkrug 42, Osako 81)

Mainz – Borussia M. 1-3 (Quaison 18 / Lainer 31, Plea 77, 80)

Paderborn – Freiburg 1-3 (Mamba 3 / Waldschmidt 21-11m, Petersen 40, Kwon 90)