(FOTO, VIDEO) NBA liga: Sjajna noć Bojana Bogdanovića, 19 koševa u porazu Wizardsa

Washington Wizardsi Bojana Bogdanovića i Los Angeles Lakersi Ivice Zubca sinoć su upisali poraze.

Wahington Wizards Bojana Bogdanovića su sinoć izgubili kod kuće od Dallas Mavericksa (29-38) koji su na kraju slavili sa 112-107. Bojan Bogdanović je odigrao 24 minute i zabio je 19 koševa uz tri skoka, i jednu asistenciju. Trice je gađao 3/4.

Washington je otvorio utakmicu serijom 10-2 i Mavericksi gube sa 39-32 nakon 12 minuta igre. U drugoj četvrtini Mavericksi dolaze na 41-38, a na poluvremenu zaostaju 57-53.

Washington u drugom poluvremenu igra bez Johna Walla, ali ne ispuštaju prednost i u jednom trenutku vode sa čak 12 koševa. Na početku zadnje četvrtine Washington vodi 80-73, ali se situacija mijenja. Dallas preuzima kontrolu nad utakmicom zahvaljujući seriji od 13-0 u zadnjoj četvrtini

Najbolji strijelac Wizardsa bio je Wall sa 26 pogodaka i 11 asistencija, a Bradley Beal je dodao 24.

Harrison Barnes je predvodio Dallas sa 22 pogotka i devet skokova, Dirk Nowitzki je dodao 20, a Curry 19.

Od Los Angeles Lakersa Ivice Zubca bolji su sa 139-100 bili Houston Rocketsi koje je predvodio James Harden sa 18 koševa, 12 skokova i 13 asistencija. To mu je 17 triple-double ove sezone.

Najkučinkovitiji u redovima Houstona bio je Lou Williams koji je utakmicu završio sa 30 koševa, od čega je sedam trica.

Julius Randle je zabio 32 koša za Lakerse uz osam skokova, a Ivica Zubac je u deset minuta ubacio dva koša uz dva skoka i dvije asistencije.

Rezultati košarkaške NBA lige:

Washington Wizards – Dallas Mavericks 107:112
(Bojan Bogdanović za 24 minute upisao 19 koševa, šut iz igre 4-5, slobodna bacanja 8-9, 3 skoka i 1 asistenciju za Washington)
Indiana Pacers – New Orleans Hornets 98:77
Boston Celtics – Minnesota Timberwolves 117:104
Miami Heat – New Orleans Pelicans 120:112
Detroit Pistons – Utah Jazz 83:97
Chicago Bulls – Memphis Grizzlies 91:98
Houston Rockets – Los Angeles Lakers 139:100
(Ivica Zubac za 10 minuta ostvario 2 koša, 2 skoka i 1 asistenciju za Lakerse)

4. Portland 30 37 .448 12 1/2
5. Minnesota 28 39 .418 14 1/2