(FOTO, VIDEO) Nogometaši Seville pobijedili Levante s uvjerljivih 5:0

Nogometaši Seville na svom su stadionu Sanchez Pizjuan pobijedili Levante s uvjerljivih 5-0 (0-0) u prvoj utakmici 21. kola španjolskog prvenstva, a svih pet golova postigli su u drugom poluvremenu.

Goste je načeo Francuz Ben Yedder golom u 48. minuti. U 60. minuti na 2-0 je povisio Portugalac Andre Silva, a u 71. minuti je za 3-0 strijelac bio Argentinac Franco Vazquez. Pablo Sarabia je u 80. minuti realizirao kazneni udarac za 4-0, a u 90. minuti je gostujući vratar Oier obranio udarac s bijele točke Quincyju Promesu, no Nizozemac je odbijenu loptu uspio poslati u mrežu za konačnih 5-0.

Sevilla se ovom pobjedom probila na treće mjesto sa 36 bodova, koliko ima i trećeplasirani Real Madrid, ali uz utakmicu manje. U vodstvu je Barcelona sa 46 bodova, a drugi je Atletico Madrid sa 41 bodom. Levante je ostao na desetom mjestu sa 26 bodova.

U subotu su na rasporedu još tri utakmice 21. kola, a sastaju se: Atletico Madrid – Getafe (16.15 sati), Leganes – Eibar (18.30) i Valencia – Villarreal (20.45).