(FOTO, VIDEO) Odlična investicija višestrukog prvaka Europe: Nikola Kalinić donio pobjedu Milanu

Hrvatski napadač Nikola Kalinić, koji je ovog ljeta pojačao AC Milan, pokazao je navijačima da je odlična investicija sedmerostrukog prvaka Europe, te je sa dva gola donio “rossonerima” pobjedu 2-1 protiv Udinesea u 4. kolu talijanskog prvenstva.

Kalinić, koji je igrao do 85. minute, zabio je u 22. i 31., dok je za Udinese strijelac bio Kevin Lasagna (28). Bivši Hajdukov veznjak Andrija Balić nažalost i dalje samo grije klupu za pričuve Udinesea.

Napoli je zadržao maksimalan učinak, iskalivši se u nedjelju na novom prvoligašu Beneventu pobjedom 6-0. Trostruki strijelac za Napoli bio je belgijski krilni napadač Dries Mertens, s tim da je dva gola zabio iz penala. Hrvatski veznjak u dresu Napolija Marko Rog još uvijek dobiva skromnu minutažu, pa je u nedjelju igrao od 73. minute.

Promjena kluba dobro je legla lijevom braniču Ivanu Striniću, koji je iz Napolija otišao u Sampdoriju. Nogometaši Sampdorije su u gostima kod Torina odigrali 2-2, a Strinić je u 34. minuti asistirao Fabiju Quagliarelli za konačnih 2-2.

Mario Mandžukić bio je asistent za prvi pogodak Juventusa koji je kao gost svladao Sassuolo sa 3-1 (1-0). Mandžukić je odličnom loptom s lijevoga krila u 16. minuti uposlio Paula Dybalu koji je udarcem sa 20-ak metara pogodio mrežu nemoćnog Consiglija na golu Sassuola. Sjajni Dybala je u drugom poluvremenu postigao još dva efektna pogotka, u 49. minuti je udarcem iz koljena pogodio s ruba kaznenog prostora bliži kut domaćeg vratara za 2-0, da bi u 63. zabio iz slobodnog udarca.

Dan ranije Inter je na gostovanju pobijedio Crotone sa 2-0, a drugi pogodak postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.