(FOTO, VIDEO) Slavlje i tuga na Camp Nou: Pobjeda Barcelone za potvrdu naslova, oproštaj Inieste, Rakitiću cijeli susret, remi Atletica bez Vrsaljka…

Foto, fah

U posljednjem susretu španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je pobijedila Real Sociedad 1-0, a bio je to posljednji nastup Andreasa Inieste u dresu katalonskog velikana.

Pogodak odluke zabio je Philippe Coutinho u 57. minuti na asistenciju Luisa Suareza. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret, a u 75. minuti je dobio žuti karton.

Bio je to posljednji, 673. nastup Andreasa Inieste u dresu katalonskog velikana. Kapetan i legenda Barcelone je koncem travnja objavio da na kraju sezone odlazi iz Barcelone. Iniesta je najtrofejniji španjolski nogometaš u povijesti, osvojio je 35 trofeja u seniorskoj karijeri (32 s Barcelonom i 3 sa Španjolskom).

“Odlazim u interesu kluba, jer sam svjestan da više ne mogu igrati na staroj razini, a Barcelona je klub koji treba nogometaše u najboljem izdanju“, iskreno je priznao nogometaš koji je igrao do 83. minute kada je zamijenjen uz ovacije Camp Noua.

Pobjednik Europske lige Atletico Madrid je bez Šime Vrsaljka zaključio sezonu odigravši 2-2 protiv Eibara. Atletico je i prije zadnjeg kola osigurao drugo mjesto pa utakmica nije imala rezultatski značaj. Gosti su poveli u 35. minuti preko Kikea, no Atletico je okrenuo rezultat golovima Fernanda Torresa (42, 60). Na 2-2 je izjednačio Ruben Pena u 70. minuti. Domaćin je od 63. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Lucas Hernandez.

Bio je to posljednjiTorresov nastup u Atleticovom dresu jer na koncu sezone seli u Kinu ili SAD. “El Nino” je svoj nogometni put počeo među ‘Los Colchonerosima’, a potom je 2007. preselio u Liverpool. Igrao je i za Chelsea, te Milan, a 2015. se vratio u Atletico. U dresu madridskog kluba je upisao 404 nastupa i postigao 129 golova postavši peti strijelac u povijesti kluba. Na vrhu ljestvice nalazi se Luis Aragones sa 173 gola.

Barcelona je osvojila naslov prvaka sa 93 boda, Atletico Madrid je na drugi sa 79 bodova, dok je Real Madrid na koncu treći sa 76 bodova. Iz Primere ispadaju Deportivo, Las Palmas i Malaga.

REZULTATI
Barcelona – Real Sociedad 1-0 (Coutinho 57)
Valencia – Deportivo 2-1 (Zaza 28, Guedes 77 / Perez 80)
Athletic Bilbao – Espanyol 0-1 (Lopez 9)
Atletico Madrid – Eibar 2-2 (Torres 42, 60 / Kike 35, Pena 70)

U subotu:
Villareal – Real Madrid 2-2 ( Martinez 71, Castilej 85 / Bale 11, Ronaldo 32)
Celta Vigo – Levante 4-2 (Gomez 29, 63, Aspas 41, 47 / Rochina 12, Morales 74)
Leganes – Real Betis 3-2 (Siovas 28, Naranjo 64, Amrabat 79 / Campbell 20, Sanabria 76)
Las Palmas – Girona 1-2 (Calleri 14-11m / Stuani 5, 42)
Malaga – Getafe 0-1 (Remy 73-11m)
Sevilla – Alaves 1-0 (Ben Yedder 28)