(FOTO) Završnica HNL-a: U Koprivnici Slaven Belupo i Rijeka podijelili bodove

Susret posljednjeg, 36. kola, Prve HNL između Slaven Belupa i Rijeke završio je neodlučeno 1-1 (0-0). U utakmici bez natjecateljskog značaja Slaven Belupo je poveo u 57. minuti golom Karla Plantaka, a izjednačenje Rijeci donio je Maxwell Acosty u 64. minuti. Utakmica je odigrana na Gradskom stadionu u Koprivnici pred 700 gledatelja, a sudio je Dalibor Mlakar iz Zagreba.

Dan ranije u prvom susretu posljednjeg kola Istra 1961 je u Puli pobijedila Rudeš sa 2-0. Istru čekaju kvalifikacije za ostanak u elitnom društvu protiv Šibenika, dok je Rudeš je i prije ovog kola ostao bez izgleda za prvoligaški spas i ovo mu je bio oproštaj od Prve HNL.

Nedjelja donosi veliki derbi između Dinama i Hajduka, te utakmice Osijek – Inter i Lokomotiva – Gorica.