(FOTO,VIDEO) Fiorentina slavila u derbiju kod Milana, Pjaci nekoliko minuta, Halilović na klupi, pobjeda Napolija, igrao i Rog…

Nogometaši Fiorentine slavili sa 1-0 na gostovanju kod Milana u utakmici 17. kola talijanskog prvenstva.

Pobjednički pogodak za goste postigao je Chiesa u 73. minuti. Fiorentina se drugom uzastopnom pobjedom privremeno probila na sedmo mjesto sa 25 bodova, a Milan je ostao peti sa 27. Marko Pjaca je ušao u igru u 88. minuti kod pobjedničke momčadi, a Alen Halilović je ostao na klupi s pričuvama Milana.

Marko Rog bio je u početnoj postavi Napolija i igrao 66 minuta u domaćoj pobjedi svoje momčadi 1-0 protiv SPAL-a. Mario Pašalić nije igrao u porazu Atalante 3-1 na gostovanju kod Genoe. Udinese i Frosinone odigrali su 1-1, a Andrija Balić kod domaćih i Stipe Perica kod gostiju odgledali su utakmicu s klupe.

U prvoj utakmici 17. kola Lazio je kao domaćin svladao Cagliari sa 3-1 (2-0). Lazio je poveo 3-0 golovima Milinković-Savića (11), Acerbija (23) i Lulića (67), da bi poraz Cagliarija ublažio Joao Pedro (90+3-11m). Milan Badelj ostao je na klupi Lazija. Filip Bradarić igrao je čitavu utakmicu za Cagliari, Marko Pajač je odigrao drugo poluvrijeme za momčad sa Sardinije, dok Darijo Srna nije imao pravo nastupa zbog suspenzije.