Francuska liga: Reims zaustavio Lyon, pobjeda Lillea

U susretu 20. kola francuskog nogometnog prvenstva Reims je na gostovanju iznenadio Lyon odigravši 1-1, dok je u drugom susretu Lille kao gost pobijedio Caen sa 3-1.

Lyon je dominirao i imao niz sjajnih prilika, ali nije uspio pobijediti Reims. Na koncu je završilo 1-1. Gosti su poveli u 34. minuti golom Pabla Chavarrija, a izjednačio je Bertrand Traore u 70. minuti.

U drugom susretu Lille je gotovo rutinski stigao do pobjede u Caenu zadržavši drugo mjesto na ljestvici. Gosti su nakon 20 minuta igre vodili 2-0 golovima Nicolasa Pepea (8) i Rafaela Leaoa (20). Luiz Araujo je u sudačkoj nadoknadi potvrdio pobjedu gostiju, da bi Rodrigue Ninga u petoj minuti sudačke nadoknade ublažio poraz domaćina.

Lille sada ima 37 bodova, 10 manje od lidera PSG-a, no pariški sastav ima i tri utakmice manje. Lyon je treći sa 33 boda.