(VIDEO) Španjolska liga: Rayo Vallecano upisao i treću uzastopnu pobjedu

U prvom susretu 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva Rayo Vallecano je pobijedio Celtu Vigo sa 4-2 upisavši treću uzastopnu pobjedu te petu ukupno ove sezone.

Bila je to odlična utakmica, posebno u prvom poluvremenu u kojem su pala četiri gola, a junak susreta bio je trostruki strijelac Raul de Tomas.

Domaćin je poveo u 4. minuti golom Raula de Tomasa, no Celta je vrlo brzo okrenula rezultat, a strijelci su bili Nestor Araujo (13) i Maxi Gomez (18-11m). De Tomas je svojim drugim golom na utakmici izjednačio u 37. minuti, da bi u 77. minuti zabio i treći gol na utakmici. Pobjedu domaćina i važne bodove osigurao je Bebe u sudačkoj nadoknadi.

Trećom pobjedom u nizu Rayo se vratio u igru za prvoligaški spas. Sada ima 19 bodova kao i Leganes, te Athletic Bilbao, a na zadnja dva mjesta su Villarreal sa 17 i Huesca sa 11 bodova.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 40 bodova, Atletico Madrid ima 35, a Sevilla 33 boda. Četvrti je Alaves sa 31 bodom, dok je Real Madrid tek peti sa 30 bodova.

Rayo Vallecano – Celta Vigo 4-2 (De Tomas 4, 37, 77, Bebe 90+2 / Araujo 13, Gomez 18-11m)