Francuzi će imati barem jednog predstavnika u finalu ATP turnira u Montpellieru, gdje je njihov Davis Cup reprezentativac Pierre-Hugues Herbert u prvom pojedinačnom polufinalu svladao pobjednika iz 2012. Čeha Tomaša Berdycha sa 6-2, 7-5.
Herbert će u nedjelju igrati u svom trećem pojedinačnom finalu na ATP turnirima i tražiti put prema prvom naslovu. Prošle godine ga je u finalu turnira u kineskom Shenzhenu pobijedio Japanac Nishioka, a 2015. u Winston-Salemu bolji je bio Južnoafrikanac Kevin Anderson.
Za trofej u Montpellieru borit će se protiv boljeg iz dvoboja njegovog reprezentativnog kolege Jo-Wilfrieda Tsonge i Moldavca Radua Albota.
ATP Montpellier – polufinale
Pierre-Hugues Herbert (Fra/7) – Tomaš Berdych (Češ) 6-2, 7-5
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: hina/mh
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.