Hajduk protiv Lokomotive gubio 0-2 pet minuta prije kraja, završilo 2-2

Nije nedostajalo finih, pravih sportskih dramatičnih događaja u 13. kolu Prve hrvatske nogometne lige. U derbi-susretu 13. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Lokomotive odigrali 2-2, a Hajduk se na sablasno praznom Poljudu spasio poraza s dva pogotka u zadnjih pet minuta. Utakmica se igrala na stadionu Poljud bez gledatelja zbog kazne Splićanima još od utakmice s Rijekom u Dugopolju. Lokomotiva je vodila s 2-0 pogocima Marića (29) i Pavičića (67), a Hajduk je uspio prvo smanjiti preko Malokua (85), da bi minutu prioje kraja prvijenac Ukrajinca Milevskija donio “bijelima” bod.

U drugoj utakmici u Puli je Istra 1961 postigla zgoditak već u 52 sekundi minuti preko Horvata, a taj je rezultat ostao i narednih 90 minuta. Istra i s pobjedom ostala sedma s 14 bodova, a Alaven Belupo je osmim porazom sezone prikovan za dno ljestvice s 9 bodova.

Na vrhu je Dinamo sa 32 boda, druga Rijeka ima 28, a treći Hajduk 20.