Hajduk slavio protiv Lokomotive i preuzeo prvo mjesto HNL-a

Split, 4.10.2015. - Utakmica 12. kola Prve HNL izmeðu Hajduka i Istre 1961. Na fotografiji slavlje nogometaša Hajduka. foto HINA / Mario STRMOTIÆ / mm

Hajduk je pobjedom protiv Lokomotive preuzeo prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici uoči derbija Rijeka – Dinamo, koji se igra u nedjelju.

Hajduk je u subotu na Poljudu pobijedio Lokomotivu sa 2:1 (1:0). Splićani su poveli u 29. minuti golom Tina Svena Sušića, da bi Franko Andrijašević u 54. pogodio za izjednačenje. Pobjedu Hajduku donio je Fran Tudor u 65. minuti.

Posljednji puta Hajduk je bio ispred Dinama prije dvije godine, 27. listopada 2013. A prošle sezone nakon 14 kola Dinamo je imao 16 bodova prednosti u odnosu na Hajduk.

Inter iz Zaprešića na svom je stadionu pobijedio Istru 1961 s uvjerljivih 3:0 (1:0). Domaći su poveli već u 6. minuti preko makedonskog reprezentativca Ilije Nestorovskog. Odluka o pobjedniku pala je u razdoblju od 54. do 62. minute, kad su Zaprešićani još dvaput svladali gostujućeg vratara Ivešu. Prvo je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Nestorovski za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Tomislav Mazalović.

Petak:
Osijek – Slaven Belupo 0:0

Subota:
Inter – Istra 1961 3:0 (Nestorovski 6, 54, Mazalović 62)
Hajduk – Lokomotiva 2:1 (Tino Sven Sušić 29, Fran Tudor 65/ Franko Andrijašević 54)