Hajduk u odličnoj predstavi s 4:0 svladao Istru 1961

Split, 26.11.2021 - Utakmica 17. kola Prve HNL Hajduk - Istra 1961. Na slici igraèi Hajduka slave zgoditak. foto HINA/ Mario STRMOTIÆ/ ik

Nakon što je ranije danas Osijek s 3:1 nadvisio Lokomotivu, u drugom susretu 17. kola HNL-a Hajduk je pobijedio Istru 1961 s 4:0.

Splićani su poveli u 11. minuti golom Ljubičića. Kontru je povukao Biuk i dodao Melnjaku, koji vraća u sredinu Biuku, a on odigrava za Ljubičića, koji iz blizine pogađa za 1:0.

Veliku priliku za drugi gol imao je Ljubičić u 17. minuti, proigrao ga je Livaja, no mladi napadač je u idealnoj situaciji pogodio stativu.

Dvije minute kasnije uzvratila je Istra, Silva je u skoku bio viši od dva Hajdukov aigrača, ali pucao je glavom pored gola.

Vodstvo Splićana povećao je prelijepim pogotkom Marco Fossati u 27. minuti. Udarac Atanasova se odbio na rub šesnaesterca, a Talijan je ljevicom savršeno pospremio loptu u rašlje.

Ljubičić je bio blizu drugom pogotku i u 51. minuti, opet ga je proigrao Livaja, a on je prevario jednog braniča, no nije i drugoga. Šest minuta kasnije na drugoj strani Beljo je iz dobre situacije tukao ravno u Kalinića.

Treći gol Hajduka zabio je Krovinović u 71. minuti. Svježi Sahiti je probio desnu stranu i ubacio u sredinu, gdje Livaja i Krovinović skoro istovremeno udaraju loptu.

“Točku na i” stavio je Marko Livaja pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade. On je dodao Dolčeku, koji mu je ostavio loptu, a Livaja s ruba šesnaesterca lijepim udarcem trese mrežu!

Osijek je sada vodeći sa 34 boda iz 16 susreta, slijede Rijeka i Hajduk sa po 30, ali Rijeka je odigrala utakmicu manje, dok je četvrti Dinamo sa 28 bodova i dvije utakmice manje. Lokomotiva je peta sa 22 boda, koliko ima i šesta Gorica s utakmicom manje. Istra 1961 je osma sa 15 bodova iz 16 susreta, tri manje od sedmog Šibenika, a dva više od devetog Slavena Belupa koji su također odigrali po 16 utakmica, piše HRT.