HNL: Dva pogotka Ivana Krstanovića za trijumf Slaven Belupa u Puli

Dva pogotka postigao je 36-godišnji napadač Slaven Belupa Ivan Krstanović u pobjedi Koprivničana 3-2 (2-2) na gostovanju kod pulske Istre 1961, dok je sraz nogometaša Varaždina i Lokomotive završio neodlučenim ishodom 1-1, epilog je subotnjih utakmica 5. kola Prve HNL.

Koprivničani su na Aldo Drosini poveli već u 12. minuti, kad je Ivan Krstanović iz drugog pokušaja svladati domaćeg vratara Josipa Čondrića. No, radost gostiju trajala je kratko. U 15. minuti je Šime Gržan realizirao kazneni udarac dosuđen nakon prekršaja na Mariju Ćužeu, najboljem strijelci Puljana.

U 35. minuti dogodio se preokret. Iako se nije upisao u strijelce, Ćuže je bio asistent za ganskog veznjaka Obenga Regana koji dovodi Istru 1961 u vodstvo od 2-1.

No, Krstanović se pobrinuo da Puljani ne odu na odmor s golom prednosti. U 42. minuti je postigao svoj drugi pogodak za koji mu je asistirao Mateas Delić.

U 60. minuti pala je odluka o pobjedniku. Krstanović je ponovno bio u naslovnoj ulozi i centimetri su ga dijelili od “hat-tricka”, nakon što je njegov udarac Čondrić odbio u gredu. No, na odbijenu loptu natrčao je David Puclin i zabio svom bivšem klubu za končanih 3-2.

Tako je Slaven došao do druge uzastopne pobjede, nakon što je momčad iz Koprivnice u prva tri kola doživjela tri poraza.

U prvom dvoboju subotnjeg programa nogometaši Varaždina ugostili su Lokomotivu, a utakmica je završila neodlučenim ishodom 1-1 (1-0).

Domaća momčad povela je u 44. minuti pogotkom Dejana Glavice. Lokomotiva je izjednačila u 56. minuti, kad je na ubačaj Lirima Kastratija pogodak glavom postigao Mirto Uzuni.

U sadržajnom dvoboju Varaždinci su imali više udaraca u okvir (10-5), ali je gostujući vratar Ivo Grbić samo jednom kapitulirao.

Tako je Varaždin došao do svog drugog boda, a Lokomotiva prvi put ove sezone odigrala neoudlučeno.

Na ljestvici vodi Dinamo s 13 bodova iz pet nastupa. Po devet bodova imaju drugoplasirani Hajduk i trećeplasirana Rijeka uz utakmicu manje, dok su četvrta Gorica i peti Osijek osvojili po sedam bodova. Šestoplasirana Istra 1961 i sedmi Slaven Belupo imaju po šest bodova. Lokomotiva je na osmom mjestu sa četiri boda, dok predzadnji Inter i zadnji Varaždin imaju po dva boda.

Kolo će u nedjelju zaključiti Hajduk – Gorica (18 sati) i Rijeka – Osijek (20 sati).

Pregled rezultata do sada odigranih utakmica 5. kola Prve HNL, trenutačna ljestvica i raspored preostalih utakmica.