HNL: Lokomotiva na stadionu u Kranjčevićevoj svladala Rudeš pogotkom Krstanovića u sudačkoj nadoknadi

Na otvaranju 12. kola Prve HNL Lokomotiva je kao gost na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedila Rudeš 1-0 golom Ivana Krstanovića u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Bio je to njegov drugi pogodak ove sezone.

Domaćin je najbliže golu bio u petoj minuti kada je Mario Budimir iz neposredne blizine uzdrmao vratnicu, a okvir gola pogodio je i Krstanović u 85. minuti. Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, Luka Ivanušec je sjajno probio po krilu i ubacio pred gol, a Krstanović na drugoj stativi zabio za pobjedu.

Rudešu je ovo drugi uzastopni domaći poraz i treći susret u nizu bez pobjede, dok je Lokomotiva nakon dva remija upisala pobjedu.

U subotu je derbi između Dinama i Osijeka, dok će Istra 1961 ugostiti Rijeku. U nedjelju se sastaju Hajduk i Cibalia, te Slaven Belupo i Inter.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 29 bodova, Rijeka je druga s pet bodova manje, dok Hajduk i Osijek imaju po 20 bodova.

Lokomotiva je pobjedom skočila na peto mjesto sa 15 bodova, dok je Rudeš i dalje deveti sa sedam bodova, jedinim bodom više od Istre 1961.

Rudeš – Lokomotiva 0-1