Ponedjeljak, 19 svibnja, 2025
19.8 C
Zagreb
Pratite nas:

HOO: U šest mjeseci 1,2 milijuna kuna za mlade i kvalitetne sportaše

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U razdoblju od 1. siječnja do 30. lipnja 2016. godine Hrvatski olimpijski odbor (HOO) financirao je korisnicima svojih razvojnih programa za mlade i kvalitetne sportaše sa 1,2 milijuna kuna pripreme, natjecanja, sportsku opremu, zdravstvenu skrb, vitaminizaciju, testiranja i osiguranja. Taj je podatak objavljen u izvješću Odjela za istraživanje i unapređenje razvojnih programa HOO-a na čijem je čelu novoimenovani ravnatelj Neven Šavora, a izvješće se našlo u utorak na dnevnom redu sjednice Vijeća HOO-a.

U okviru Programa potpore sportašima mlađih dobnih kategorija izdvojeno je 158,7 tisuća kuna za ukupno 69 korisnika, 484,8 tisuća kuna iznose realizirana sredstva za 115 korisnika Individualnog programa posebne skrbi o mladima, a 564,7 tisuća kuna ona za 52 kvalitetna sportaša iz 14 sportova.

U Programu potpore kvalitetnim sportašima svakako treba izdvojiti kao odličan primjer razvoja i unapređenja rezultata sportaša, osvajačicu zlatne olimpijske medalje u bacanju koplja Saru Kolak, koja je uvrštena u taj program 1. siječnja 2016. godine, a prije toga koristila je od 2012. godine Individualni program, izvijestio je HOO.

Pred članovima Vijeća našlo se i šestomjesečno izvješće o programima za trenere iz kojeg je vidljivo da je HOO u prvoj polovici godine sufinancirao rad 65 trenera u 30 sportova, i to s mjesečnim iznosima od 5.000 do 18.000 kuna.

Od ostalih zaključaka Vijeća izdvajamo da su kajakaši Antonio Marinić i Ren Korpes (sprint C2) te taekwondaši Toni Kaneta i Kristina Tomić postali novi korisnici Razvojnog programa potpore kvalitetnim sportašima, dok je taekwondašica Matea Jelić uvrštena u Individualni program posebne skrbi o mladima.

Vijeće je odlučilo sufinancirati knjigu “Sport u vremenu globalizacije” autora Damira Škare i Vladimira Stipetića sa 7.000 kuna, zatim “Trčanje u Hrvatskoj“ autora Stjepana Stolnika sa 6.000 kuna te “Istarski sportski biografski leksikon“, čiji je autor Eduard Hemar a glavni i odgovorni urednik Dario Koraca, sa 7.000 kuna.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/h

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Vrijeme je za servis klima uređaja

Korisnici vrlo često kažu kako kada za vrijeme ljetnih vrućina pokrenu klimu, ona nije toliko učinkovita kao ranije, zrak se ne is...

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci