Izbornik Babić pobio sve glasine: Kalkulacije? Nemam vremena za njih

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Čile 37-22 u četvrtoj utakmici na Svjetskom prvenstvu, te zasjela na drugo mjesto skupine iza Njemačke zbog slabije gol-razlike.

Odličan je bio Lovro Mihić sa sedam golova, ali svi mladi igrači koji su zaigrali, dobro su iskoristili svoje minute.

“Upoznali smo budućnost hrvatskog rukometa, cilj nam je predstaviti naše mlade igrače i pokazali su da možemo računati na njih. Generacija 94. godište uskoro će dominirati svjetskom i europskom rukometu”, kaže izbornik Željko Babić.

“Pobjeda je dobra, svi su dobili priliku, ali možemo još bolje, moramo još bolje. Fali nam brzine u kretanju.”

“Utakmica protiv Njemačke će biti odlična, nismo dugo igrali protiv njih i obećavam vam odličan rukomet, ne znam hoće li biti dovoljno za pobjedu, ali dat ćemo sve od sebe.”

“Kalkulacije? Nemam vremena za njih”, kaže on.

Podsjetimo na tijek utakmice:

Hrvatski rukometaši ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, nakon što su u srijedu u Rouenu svladali Čile sa 37-22 (17-9) čime su najmanje osigurali osvajanje drugog mjesta u skupini C, a u petak (17.45 sati) će se boriti protiv Njemačke za prvo mjesto.

Dobar ulaz u utakmicu omogućio je izborniku Željku Babiću da do kraja provede svoju ideju o poštedi trojice igrača koji su u prve tri utakmice ponijeli najveći teret. Tako su Domagoj Duvnjak, Zlatko Horvat i Manuel Štrlek dvoboj protiv Čileanaca odgledali s klupe, a igrači koji su do sada bili u drugom planu pokazali su maksimalnu ozbiljnost i zasluženo stigli do uvjerljive pobjede.

Izabranici Željka Babića već su nakon 20 minuta igre imali osam golova viška (14-8), a do kraja poluvremena uspjeli prednost povećati na osam pogodaka. Ta je razlika mogla biti još uvjerljivija u korist naše reprezentacije da u drugoj polovici prvog poluvremena pred čileanska vrata nije stao Felipe Barrientos koji je obranio čak osam od 10 udaraca naših rukometaša.

U nastavku utakmice ni Barrientos nije više mogao zaustaviti rastrčane i raspucane mlade hrvatske snage. Naši su rukometaši iz minute u minutu povećavali prednost do konačnih 37-22.

Pruženu priliku najbolje je iskoristio Lovro Mihić koji je sa osam golova i uz stopostotnu realizaciju bio najbolji strijelac Hrvatske, a i službeno je proglašen najboljim igračem dvoboja. Pet pogodaka postigao je Lovro Jotić, a po četiri Marko Mamić, Željko Musa i Josip Božić Pavletić. Ivan Stevanović je od 23 šuta zaustavio njih 11, a uspio je postići i pogodak kad su Čileanci povukli vratara na klupu. Filip Ivić je imao tri obrane.

Strijelce Čilea predvodili su Erwin Feuchtmann i Esteban Salinas sa po četiri pogotka. Felipe Barrientos je završio dvoboj s 10 obrana od 26 udaraca.

Hrvatski rukometaši izjednačili su se na vrhu ljestvice skupine C sa osam bodova koliko ima i Njemačka, protiv koje će izabranici Željka Babića u petak (17.45 sati) igrati utakmicu za prvo mjesto.

Prvo mjesto donosi selidbu u Pariz i dvoboj u osmini finala protiv četvrtoplasirane momčadi u skupini D, a to će biti aktualni svjetski doprvak Katar koji je u srijedu uvjerljivo poražen od Švedske 25-36. U slučaju osvajanja drugog mjesta hrvatski rukometaši će utakmicu osmine finala igrati u Montpellieru protiv trećeplasirane momčadi u skupini D, a to će biti Švedska ili Egipat. Šveđanima je u posljednjem kolu dovoljan remi s Egipćanima za osvajanje drugog mjesta. I taj je dvoboj na rasporedu u petak, s početkom u 17.45 sati.

HRVATSKA – ČILE 37-22 (17-9)

HRVATSKA: Stevanović 1, Ivić – ; Mihić 8 (1), Duvnjak, Stepančić 3, Gojun, Horvat, Kontrec 1, Božić Pavletić 4, Mandalinić 3, Štrlek, Musa 4, Jotić 5, Mamić 4, Šebetić 1, Cindrić 3

ČILE: Barrientos, Garcia, Oliva; Ceballos 1, Er. Feuchtmann 4, Baeza, Reyes 3, Kaniu 1, Frelijj 3, Em. Feuchtmann, E. Salinas 4, R. Salinas 2, H. Feuchtmann, Moll 2, Lopez, Donoso 2

SUTKINJE: J. Bonaventura / C. Bonaventura (Francuska)

SEDMERCI: Hrvatska 3/4, Čile 2/2

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Čile 10 minuta