Noel pobjednik, Zubčić najbolji od Hrvata u Kranjskoj Gori

Francuz Clement Noel pobjednik je utrke slaloma za Svjetski kup koja se održala u Kranjskoj Gori, njegova druga pobjeda ove sezone.

Na pobjedničkom postolju bili su i njegov sunarodnjak Victor Muffat-Jeandet s 62 stotinke zaostatka te Švicarac Ramon Zenhaeusern koji je za najbržim zaostao 71 stotinku. Utrka je bila održana po iznimno teškim vremenskim uvjetima, a trojica hrvatskih predstavnika uspjela su doći do bodova.

Hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je 12. mjesto (+2.22), Matej Vidović bio je 18. (+2.79), a Istok Rodeš 22. (+3.29).

Austrijanac Marco Schwarz prije posljednje slalomske utrke osigurao je mali Kristalni Globus s 629 bodova, na drugom mjestu je Zenhaeusern. Vodeći u ukupnom poretku Alexis Pinturault (1100) nije završio drugu vožnju te je njegova prednost na vrhu ostala 31 bod ispred drugoplasiranog Švicarca Marca Odermatta (1069) koji nije nastupio danas u Kranjskoj Gori.

Četvrti hrvatski predstavnik u današnjoj utrci Samuel Kolega ostao je bez plasmana u drugu vožnju, on je nakon prve vožnje zauzeo 38. mjesto sa (55.43) 6.13 sekundi zaostatka, piše HRT.