Osijek s dva gola u završnici preokrenuo protiv Lokomotive

U prvom dvoboju 17. kola HNL-a Osijek je preokretom pobijedio Lokomotivu s 3:1 zahvaljujući golovima u 88. i 96. minuti.

Goste je u vodstvo doveo Sandro Kulenović udarcem glavom nakon udarca iz kuta Cokaja u devetoj minuti. U 16. minuti mogao je nakon kornera na drugoj strani izjednačiti Žaper, ali obranio je Nevistić. U 25. minuti goste je spasila vratnica, Topčagić je gađao nakon ubačaja Bočkaja iz slobodnog udarca, ali pogodio je okvir gola. Izjednačio je na 1:1 ipak u 40. minuti Darko Nejašmić udarcem s 20-ak metara.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorila Lokomotiva, u 47. minuti Kulenović gađa bliži kut, a Malenica izbija u korner, dok je u 56. minuti Goričanov udarac također obranio vratar Osijeka. Minutu kasnije Soldin pokušaj glavom na gol-liniji zaustavlja Bartolec. Ključ je bila 72. minuta, kad je Aliyu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je Lokomotiva ostala s igračem manje. Iskoristio je to Osijek i preuzeo igru, tri izmjene napravio je Bjelica u 79. minuti, a inicijativa je, činilo se, donijela plod u 84. minuti, kad je Mihael Žaper sjajnim udarcem s 25 metara pogodio sam kut gola! No ustanovljeno je da lopta nije potpuno prešla gol-liniju i Osječanima je vrijeme počelo jako bro otkucavati, pše HRT.

Ipak, u 88. minuti Mirlind Daku koristi Mierezov pokušaj udarca kao asistenciju i donosi preokret domaćinu.

U trećoj minuti nadoknade Cokaj je dobio drugi žuti zbog prekršaja na vrataru Malenici, pa su Lokosi završili dvoboj s dva igrača manje, a “točku na i” preokreta domaćina stavio je u šestoj minuti sudačke nadoknade Ivan Fiolić pogotkom za 3:1.

Prvi dvoboj ovih momčadi u Zagrebu završen je rezultatom 1:1.

Vodeći Osijek sada ima 34 boda iz 16 utakmica, četiri više uz utakmicu više od druge Rijeke, a šest više uz dvije utakmice više od trećeg Dinama. Lokomotiva je peta sa 22 boda iz 17 utkamica, isti broj bodova uz utakmicu manje ima šesta Gorica, dok je četvrti Hajduk sa 27 bodova i dvije utakmice manje, piše HRT.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorila Lokomotiva, u 47. minuti Kulenović gađa bliži kut, a Malenica izbija u korner, dok je u 56. minuti Goričanov udarac također obranio vratar Osijeka. Minutu kasnije Soldin pokušaj glavom na gol-liniji zaustavlja Bartolec. Ključ je bila 72. minuta, kad je Aliyu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je Lokomotiva ostala s igračem manje. Iskoristio je to Osijek i preuzeo igru, tri izmjene napravio je Bjelica u 79. minuti, a inicijativa je, činilo se, donijela plod u 84. minuti, kad je Mihael Žaper sjajnim udarcem s 25 metara pogodio sam kut gola! No ustanovljeno je da lopta nije potpuno prešla gol-liniju i Osječanima je vrijeme počelo jako bro otkucavati.