Poznati parovi osmine finala Kupa

Zagreb, 17.09.2021. - Utakmica 9. kola Prve HNL Hrvatski dragovoljac - Rijeka na stadionu u Kranjčevićevoj. foto HINA/ Admir BULJUBAŠIĆ/ abu

Hrvatski nogometni prvoligaši Dinamo, Šibenik i Slaven Belupo izborili su plasman u osminu finala hrvatskog Kupa, a nastavak natjecanja osigurali su i Oriolik, Belišće, Rudeš, BSK, Varaždin i Rudar.

Golove za Dinamo zabili su Duje Čop (28), Marin Leovac (46), Deni Jurić (56) i Luka Menalo (69), dok je za Orijent pogodak postigao Edin Fatić (62).

Šibenik je kao gost pobijedio Međimurje sa 1-0, a susret je odlučio gol Marina Jakoliša u 24. minuti.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Slaven Belupo koji je Karlovac 1919 porazio sa 2-0. Hansel Zapata (38) i Ivan Krstanović (72-11m) bili su strijelci u pobjedi koprivničkog sastava.

Rudar iz Labina je pobijedio Split sa 2-0.

BSK Bijelo Brdo je porazio Cibaliju sa 1-0, a pobjednički pogodak zabio je Hrvoje Ilić u 45. minuti.

Oriolik je pobijedio Zagreb sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Goran Jurić u 38. minuti.

Belišće nije imalo problema protiv Vinogradara upisavši pobjedu 4-0, a golove su zabili Luka Pačar (4), Ante Jurić (32), Stjepan Poljak (39) i Toni Vinogradac (53).

U utorak su osminu finala izborili Hajduk, Rijeka, Lokomotiva, Istra 1961, te Mladost Ždralovi, dok je još ranije to uspjelo Osijeku i Gorici pa su sada poznati svi parovi nastavka natjecanja.