Preokret Manchester Uniteda u drugom dijelu, Cavani junak

epa08850998 Edinson Cavani (R) of Manchester United celebrates after scoring the 2-2 equalizer during the English Premier League soccer match between Southampton FC and Manchester United in Southampton, Britain, 29 November 2020. EPA/Mike Hewitt / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Machester United došao je do velike pobjede u 10. kolu Premierlige iako je gubio 2:0 do 60. minute.

Poveli su domaći u 23. minuti golom Bednareka, a deset minuta kasnije na 2:0 povećao je Ward-Prowse, asistent za prvi gol.

Na poluvremenu je menadžer Uniteda Ole Gunnar Solskjaer u igru uveo Cavanija i legendarni Urugvajac je postao junak.

Asistirao je u 60. minuti ubačajem Fernandesu, a onda 15 minuta kasnije je sjajno zabio glavom nakon udarca Fernandesa za izjednačenje.

Na kraju, za pobjedu je zabio glavom iz teške pozicije u drugoj od pet minuta sudačke nadoknade.