Primorju EB vaterpolski Kup

Vaterpolisti riječkog Primorja EB pobijedili su u nedjelju na plivalištu Mladosti uz Savu u finalu hrvatskog Kupa momčad Mladosti sa 12-7 (4-0, 2-3, 2-1, 4-3) i time treću godinu za redom, te četvrti put ukupno osvojili ovaj trofej.

Odabranici trenera Ivana Asića pobjedu su osigurali praktički nakon prve četvrtine koju su dobili rezultatom 4-0. Pomlađena Mladost u preostale tri četvrtine nije uspjela nadoknaditi zaostatak i Riječani su zasluženo osvojili prvi trofej ove sezone.

Najbolji u pobjedničkim redovima bili su Petar Muslim s tri, te Sandro Sukno, Cosmin Radu i Damir Burić sa po dva gola. Kod Mladosti najefikasniji je bio Ante Vukičević s dva gola.

Pobjednički pehar uručio je pomoćnik ministra znanosti, obrazovanja i sporta Tomislav Paškvalin.

Susret je odigran na plivalištu Mladosti na Savi, a sudili su pred 800 gledatelja Marketa iz Kranja i Štampalija iz Šibenika.

MLADOST: Pavić (3 obrane), Bukić, Milaković 1, Lončar, Dašić, D. Živković 1, Capan, Buha 1, Pavičić, I. Živković, Vukičević 2, Bašić 1, Marcelić, Lozina 1.

PRIMORJE EB: Vićan (4 obrane), Burić 2, Radu 2, Krapić, Peroš, Sukno 2, Muslim 3, Petrović 1, Mudražija, Elez, Vrlić, Xavi Garcia 1, Lazović, Buljubašić 1

Peterci: Mladost: -, Primorje EB: –

Igrač više: Mladost 11/5, Primorje EB 13/7