Prva HNL: Nogometaši Istre 1961 i Slaven Belupa remizirali

Nogometaši Istre 1961 i Slaven Belupa odigrali su 1-1 (0-0) na stadionu Aldo Drosina u Puli, u posljednjoj subotnjoj utakmici 19. kola Prve HNL.

Domaća momčad je povela u 65. minuti prvim pogotkom Kamerunca Daniela Arnauda N’Dija koji je pojačao Istru 1961 u zimskom prijelaznom roku. No, radost Puljana kratko je trajala, jer je već u 73. minuti izjednačio 36-godišnji Ivan Krstanović, koji je u prvom dijelu sezone nosio dres zagrebačke Lokomotive. Ovo mu je prvi pogodak u dresu Slaven Belupa, a ukupno sedmi ove sezone.

Slaven Belupo je apsolutni rekorder Prve HNL u ovoj sezoni sa čak 12 neodlučenih ishoda u dosadašnjih 19 nastupa. Prva sljedeća momčad po broju remija je Hajduk sa osam. Koprivničani su sa 18 bodova na sedmom mjestu, a Istra 1961 je sa 16 bodova deveta.

Dvoboj na stadionu Aldo Drosina prati oko 1000 gledatelja, a sudi Duje Strukan iz Splita.

Strijelci: 1-0 Daniel Arnaud N’di (65), 1-1 Ivan Krstanović (73)

U prvoj poslijepodnevnoj utakmici Dinamo je na Maksimiru sa 7-2 pobijedio Rudeš, a s tri pogotka je strijelce vodeće momčadi prvenstva predvodio Mislav Oršić. Osim Oršića, koji je pogađao mrežu u 56., 60. i 65. minuti, strijelci za Dinamo bili su Izet Hajrović u 5. i 8. minuti, Bruno Petković u 19. minuti te Amer Gojak u 40. minuti. Oba pogotka za Rudeš postigao je Tomislav Štrkalj u 22. i 79. minuti.

Dinamo je vodeći na prvenstvenoj ljestvici sa 48 bodova, 14 više od Osijeka, Lokomotive i Rijeke, ali Osječani i Riječani imaju utakmicu manje. Na začelju ljestvice je Rudeš sa samo tri boda u 19 kola.

U nedjelju su na rasporedu preostale dvije utakmice 19. kola. Od 15 sati Osijek je domaćin Hajduku, a od 17.30 sati Rijeka na Rujevici dočekuje Goricu.