(VIDEO) Nogometaši Cardiffa svladali Bournemouth sa 2:0

Nogometaši Cardiffa svladali su Bournemouth sa 2-0 (1-0) u prvoj utakmici na svom stadionu nakon nestanka zrakoplova s njihovim nesuđenim pojačanjem, argentinskim napadačem Emilianom Salom, kojemu su posvećeni golovi i pobjeda nade da će momčad iz Walesa uspjeti zadržati mjesto u Premier ligi.

Oba pogotka postigao je veznjal Bobby Reid. Prvo je u petoj minuti precizno izveo kazneni udarac, a u prvoj minuti drugog poluvremena uspio je izbjeći zaleđe, prevariti vratara i poslati loptu u nebranjenu mrežu.

Cardiff se nije pomaknuo sa 18. mjesta, ali se primaknuo na dva boda od tri momčadi koje se nalaze od 15. do 17. mjesta, a to su Newcastle, Southampton i Burnley.

Chelsea je na svom Stamford Bridgeu svladao Huddersfield sa 5-0 (2-0), a svoja prva dva prvenstvena pogotka za “plave” postigao je 31-godišnji argentinski napadač Gonzalo Higuain, koji je u zimskom prijelaznom roku stigao iz Milana.

Higuain je prvi zatresao mrežu zadnje momčadi na ljestvici u 16. minuti. Pred kraj prvog poluvremena Eden Hazard je iskoristio kazneni udarac za 2-0, a Belgijac je u 66. minuti postigao i treći pogodak za Chelsea. U 69. minuti Higuain je po drugi put zatresao mrežu, da bi konačnih 5-0 postavio David Luiz u 86. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je za Chelsea igrao od 70. minute, kad je zamijenio Jorginha.

Važnu pobjedu u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa ostvario je Crystal Palace koji je pred svojim navijačima pobijedio predzadnji Fulham sa 2-0. Za sedmu pobjedu Palacea u ovoj sezoni strijelci su bili Milojević u 25. minuti iz kaznenog udarca i Schlupp u 87. minuti.

Wolverhampton je zasada jedina gostujuća momčad koja je odnijela pobjedu u 25. kolu. “Vukovi” su slavili sa 3-1 na gostovanju kod Evertona. Neves iz penala (7), Jimenez (45) i Dendoncker (66) bili su strijelci za goste, dok je jedini pogodak za Everton postigao Gomes (27).

Nadomak gostujućoj pobjedi u izravnom dvoboju ugroženih momčadi bio je Southampton kod Burnleyja. No, u posljednjoj minuti sučeve nadoknade domaćima je suđen kazneni udarac, a za konačnih 1-1 pogodio je Barnes (90+4). Southampton je vodio od 55. minute pogotkom Redmonda.

Tottenham je privremeno preskočio Manchester City na drugom mjestu, nakon što je u prvom dvoboju 25. kola na Wembleyju pobijedio Newcastle sa 1-0, a strijelac pobjedničkog pogotka u 83. minuti bio je Korejac Heung-Min Son.

Vodeći Liverpool ima 61 bod i utakmicu manje od drugoplasiranog Tottenhama koji ima 57 bodova. Manchester City je treći sa 56 i utakmicom manje. Četvrti je Chelsea sa 50 bodova.

U nedjelju su na rasporedu dvije od preostale tri utakmice 25. kola: Leicester dočekuje Manchester United (15.05 sati), a Manchester City je domaćin Arsenalu (17.30). U ponedjeljak će (21 sat) na londonskom Olimpijskom stadionu kolo zaključiti West Ham i Liverpool.