Prvijenac Ivana Perišića u Serie A

epa04963102 Inter's Ivan Perisic (bottom) celebrates with his teammate Alex Telles (up) after scoring the 1-1 equalizer during the Italian Serie A soccer match between UC Sampdoria and Inter Milan at Luigi Ferraris stadium in Genoa, Italy, 04 October 2015. EPA/LUCA ZENNARO

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić postigao je prvijenac za Inter u Serie A izjednačivši rezultat na 1:1 u susretu protiv Sampdorije.

Momčad iz Genoe je povela u 51. minuti golom Luisa Muriela, a Perišić je izjednačio u 76. minuti na asistenciju Maura Icardija. Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović nije nastupio za goste.

Roma je slavila na gostovanju kod Palerma pobijedivši 4:2. Rimljani su sav posao obavili u prvih pola sata postigavši tri gola, a strijelci su bili Miralem Pjanić (2), Alessandro Florenzi (13) i Gervinho (27). Domaćin je u nastavku smanjio zaostatak golovima Alberta Gillardina (58) i Gonzaleza (90+1), a Gervinho je u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu rimskog sastava. Za Palermo je u prvom poluvremenu igrao Mato Jajalo.

Udinese i Genoa su remizirali odigravši 1;1. Alberto di Natale je doveo Udinese u vodstvo u 47. minuti, a izjednačio je Diego Perotti (76-11m). Stipe Perica nije nastupio za Udinese.

Na ljestvici vodi Inter sa 16 bodova, Fiorentina ima 15 i utakmicu manje, a treća je Roma sa 14 bodova.

REZULTATI
Udinese – Genoa 1:1 (Di Natale 47 / Perotti 76-11m)
Palermo – Roma 2:4 (Gilardino 58, Gonzalez 90+1 / Pjanić 2, Florenzi 13, Gervinho 27, 90+2)
Sampdoria – Inter 1:1 (Muriel 51 / PERIŠIĆ 76)
Empoli – Sassuolo 1:0 (Maccarone 88)