Real ‘sretno’ prošao Cordobu, isključen Ronaldo

Madridski Real je u 19. kolu Primere teškom mukom slavio kod Cordobe s 2:1, a na ovoj utakmici isključen je najbolji nogometaš svijeta Cristiano Ronaldo. Ronaldo je zaradio “crveni” jer je postupio nesportski, naime udario je protivničkog igrača bez lopte, dok je drugog okrznuo po licu. Gesta koja sasvim sigurno ne priliči nedavno proglašenom “nejboljem igraču” svijeta…

Vodeća momčad Primere primila je gol u Cordobi već u 3. minuti, kada je Sergio Ramos igrao rukom u kaznenom prostoru, a s “bijele točke” je zabio Alžirac Nabil Ghilas. U 27. minuti Karim Benzema je sretno izjednačio iz blizine, no igrači Cordobe se nisu predali, bili su blizu drugom zgoditku u 78. minuti kada je Ghilas pogodio gredu. U 82. minuti izravni crveni karton je dobio nervozni Ronaldo, koji je bez lopte udario čak dvojicu igrača domaćina, a i inače je na ovoj utakmici bio gotovo nevidljiv. To mu je bio deveti crveni karton u karijeri, a svaki je bio pokazan direktno. Pobjedu Realu donio je Velšanin Gareth Bale minutu prije kraja, kada je igrač domaćina Federico Cartabia njegov slobodni udarac zaustavio rukom u kaznenom prostoru i zbog toga dobio i drugi žuti, odnosno crveni karton. Bale je bio precizan iz kaznenog udarca za sretnu pobjedu i zadržavanje prednosti od četiri boda ispred Barcelone, koja u ovom trenutku igra kod Elchea i vodi 1:0 pogotkom Piquea.