Srijeda, 10 lipnja, 2026
18.5 C
Zagreb
Pratite nas:
KONFERENCIJSKA LIGA

Sanchez: Ako sam mogao s Deportivom, zašto ne bih s Rijekom?

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nogometaši Rijeke u četvrtak 19. ožujka od 21 sat gostuju kod Strasbourga u uzvratnoj utakmici osmine finala UEFA Konferencijske lige. Utakmicu je uoči polaska momčadi za Strasbourg najavio trener Victor Sanchez.

– Uzvrat pripremamo s čvrstom vjerom da imamo šanse za prolaz protiv ovog suparnika. Budimo jasni, svjesni smo da je pred nama golem izazov. U prvoj su utakmici pokazali koliko su opasni i najmanju priliku koju im dopustite, oni znaju iskoristiti. Stoga moramo odigrati vrhunsku utakmicu u fazi obrane kako bismo ih kontrolirali, ali i biti jako dobri u napadu da iskoristimo svoje prilike.

– Bit ćemo hrabri. Pokušat ćemo ih učiniti nervoznima na terenu, baš kao što smo to radili i ovdje, te kreirati situacije koje idu nama u korist. Razmišljamo pozitivno, pokazali smo da se možemo natjecati s njima i da smo ih u određenim trenucima nadigrali, rekao je Victor Sanchez.

Španjolac se osvrnuo i na mogući pristup francuske momčadi.

– Utakmice uvijek pripremamo očekujući najbolje izdanje protivnika. Iz igračkog iskustva znam da se u Europi ponekad dogodi da favoriti podcijene suparnika, pogotovo kada postoji velika razlika u budžetu i ugledu kluba. Pokušat ćemo to iskoristiti.

– Ako uđu u utakmicu opušteno, misleći da je posao gotov zbog pobjede u prvom susretu, ili ako ne budu agresivni od samog početka, tu vidim našu priliku u uvodnim minutama. No, mislim da smo u prvoj utakmici bili dovoljno konkurentni da nas ne podcijene. Svjesni su da smo momčad koja ih može pobijediti ako oni ne budu imali svoj dan, kazao je trener Rijeke.

Za kraj je Sanchez usporedio svoja iskustva u europskim natjecanjima s ovim izazovom koji čeka njegovu momčad.

– Već smo razgovarali o mom iskustvu kako bih ih pripremio za ovaj izazov protiv Strasbourga. Prisjetio sam se vremena dok sam igrao za Deportivo La Coruñu. Igrali smo četvrtfinale Lige prvaka protiv Milana, koji je tada bio branitelj naslova. Bila je to nevjerojatna momčad – KakáPirloŠevčenkoSeedorfMaldini… čudesna generacija.

– Prvu utakmicu u Milanu izgubili smo s 4:1. Unatoč tome, vjerovali smo u prolaz i u uzvratu smo ih na našem stadionu pobijedili 4:0. Tadašnju momčad Deportiva često uspoređujem s Rijekom jer vidim mnogo sličnosti u karakteru. Pa zašto ne bismo i mi uspjeli? Naš je zaostatak čak i manji jer moramo nadoknaditi “samo” jedan gol, zaključio je Sanchez.

Riječani se nadaju trijumfu i prolasku u četvrtfinale Konferencijske lige, no momčad s Rujevice igra na dva kolosijeka tako da će ih u nedjelju u Koprivnici dočekati Slaven Belupo u sklopu 27. kola SuperSport HNL, piše HRT.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/HRT

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci