Treća uzastopna pobjeda Slavena, a Inter u gostima dobio Rudeš

U 4. kolu Prve HNL u subotu su nogometaši Slaven Belupa upisali treću uzastopnu pobjedu, a Inter je u gostima dobio Rudeš.

Nogometaši Slaven Belupa u Koprivnici su svladali Cibaliju sa 2-1 (1-0). Mirko Ivanovski, koji je Slavenu donio pobjede protiv Lokomotive i Intera, u 48. minuti je lobao vratara gostiju za vodstvo 1-0.

Cibalija je poravnala u 70. minuti iz penala, a strijelac je bio Marko Pervan. Tada se činilo da bi klub iz Vinkovaca mogao upisati prvi bod u novom prvenstvu, ali u 78. minuti tu je nadu uništio autogol Špire Peričića.

Rudeš je u subotu ugostio zaprešićki Inter te je poražen sa 0-2, pa će novi prvoligaš još morati čekati na prvu pobjedu u elitnom razredu hrvatskog nogometa.

Inter je poveo u 36. minuti, kada je nakon ubačaja sa lijevog boka Jakov Puljić iz blizine pospremio loptu u mrežu. Tako je Puljić, najbolji strijelac Intera u prošlom prvenstvu, odlično krenuo i u novoj sezoni te je upisao svoj treći prvenstveni gol.

Pobjedu Intera potvrdio je Vlatko Blažević u 88. minuti, a njemu je to također treći pogodak ove sezone.

U nedjelju u najvećem hrvatskom derbiju Dinamo dočekuje Hajduk (19 sati).