Uzbudljiva utakmica u Koprivnici: Slaven Belupo i Rudeš podijelili bodove!

U prvom susretu 8. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Slaven Belupa i Rudeša odigrali 1-1 (0-0).

U uzbudljivoj utakmici u Koprivnici Rudeš je osvojio drugi bod u dosadašnjem dijelu prvenstva, iako su veći dio susreta igrali s igračem manje.

U 31. minuti branič gostiju Maksim Oluić je rukom zaustavio loptu na putu prema mreži, a sudac Matoc ga je isključio i dosudio kazneni udarac za Slaven. Stipe Bačelić Grgić je jedanaesterac izveo jako loše i vratar Ivan Banić je obranio njegov udarac. U 55. minuti brojni napadi Slavena su se isplatili, a strijelac je bio Mate Jelić. U 82. minuti igrač Slavena Musa je dobio crveni karton, a samo dvije minute kasnije Rudeš je izjednačio nakon akcije dvaju Vojkovića, koju je Lovre Vojković okončao preciznim udarcem s desetak metara.

Slaven je šesti s osam bodova, a Rudeš je ostao zadnji sa svega dva boda.

Pred 1000 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Matoc iz Zaprešića.

Strijelci: 1-0 Jelić (55), 1-1 L. Vojković (84)

Crveni kartoni: Oluić (Rud,31), Musa (Sla, 82)

Promašeni penal: Bačelić-Grgić (Sla,32)

1. Dinamo 7 5 2 0 11-4 17
2. Osijek 7 4 2 1 15-8 14
3. Rijeka 7 3 4 0 14-7 13
3. Lokomotiva 7 4 1 2 14-7 13
5. Gorica 7 3 1 3 11-9 10