Potop Dinama u Solunu, PAOK pobijedio 5:1

epa11220771 Paok’s Konstantinos Koulierakis (2-L) celebrates with teammates after scoring the 2-0 goal during the UEFA Europa Conference League round of 16 second leg soccer match between PAOK and Dinamo Zagreb in Thessaloniki, Greece, 14 March 2024. EPA/ACHILLEAS CHIRAS

Nogometaši zagrebačkog Dinama nisu se uspjeli plasirati u četvrtfinale Konferencijske lige, u uzvratnom su susretu osmine finala izgubili na gostovanju u Solunu od PAOK-a sa 1-5 (0-3) te tako ispustili 2-0 prednost stvorenu u prvoj utakmici.

Golove za PAOK postigli su Abdul Rahman Baba (26), Petar Sučić (33-ag), Brandon Thomas (42), Konstantinos Koulierakis (72) i Andrija Živković (88-11m), dok je jedini pogodak za Dinamo postigao Arber Hoxha (49).

Po Dinamo je kobno bilo prvo poluvrijeme koje su Zagrepčani odigrali ispod svake kritike, osim što su primili tri pogotka dopustili su grčkom sastavu još nekoliko izglednih prilika.

Posebno loše Zagrepčani su reagirali u skok-igri kod prekida, Baba je prvi gol postigao nakon udarca iz kuta, dok je Brandon za 3-0 pogodio također glavom ostavši nečuvan na drugoj vratnici.

Kod gola za 2-0 udarac Koulierakisa s distance pogodio je Sučića u leđa, lopta je promijenila smjer i prevarila Nevistića.

I četvrti gol PAOK-a stigao je nakon kornera kada je Koulierakis najvjerojatnije ključni pogodak na utakmici postigao iz gužve prsima.

Konačnih 5-1 postavio je Živković pred kraj dvoboja nakon što je Mišić pokosio Despodova u svom kaznenom prostoru.

Najbolji u sastavu Dinama bio je Hohxa i to ne samo zbog pogotka nego i stoga što je bio stalna prijetnja domaćoj obrani na lijevom krilu.

On je u 49. minuti iskoristio lošu reakciju braniča PAOK-a i preciznim udarcem svladao Kotarskog, no pokazalo se kako to nije bilo dovoljno za prolazak.

Početni sastavi:

PAOK:
Kotarski, Veirinha, Kedziora, Koulierakis, Baba, Schwab, Meite, A. Živković, Konstantelias, Taison, Thomas

Dinamo:
Nevistić, Theophile, Bernauer, Živković, Ristovski, Mišić, Sučić, Baturina, Špikić, Xoxha, Petković
Pratite uživo:

89′ Zabio je lagano Živković, Nevistić je otišao u lijevo, a lopta u desno

87′ Mišić je skirivio kazneni udarac na Despodovu koji je hitao prema Nevistiću!

83′ Sada je PAOK imao čisti zicer za 5:1, ali Murg je pucao preko gola s nekoliko metara udaljenosti

82′ Izašao je Sučić, ušao Kulenović i nedugo potom postigao pogodak koji je poništen zbog igranja rukom!

72′ Gol za Paok. Dinamo je još jednom jeftino primio pogodak. Opet korner, gužva i Koulierakis je zabio prsima za 4:1

64′ Kakva sada prilika za Dinamo. Odlično je kontru povukao Baturina, na kraju je lopta došla do Sučića, sjajno je pucao u rašlje, ali loptu iz njih vadi Kotarski i spašava Grke!

59′ Dinamo sada dobro igra, opasan je iz polukontri te sve više prijeti. Sada je pucao Baturina, odlično je to bilo, ali Koulierakis uspijeva skrenuti u korner

56′ Dinamo je sada opet dobro iskombinirao, ali na kraju Sučić puca iznad gola

51‘ Špikić je izašao sam pred Kotarskog, no vratar PAOK-a brani i sprečava ekspresni povratak Dinama!

48′ Petković je proigrao Xoxhu koji je sjajno pucao iskosa i pogodio u malu mrežicu. Sjajan gol za povratak Modrih u igru. Sada imaju najmanje produžetak

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Gotovo je prvo poluvrijeme

42′ Ubačaj s lijeva i sada je na desnoj stativi ostao Brandon Thomas i neometano glavom zabio za 3:0!

33′ Domaćin ima i sreće te su u 33. minuti anulirali Dinamovu prednost iz prve utakmice. Pucao je Koulierakis, lopta je pogodila nekoga u obrani, promijenila smjer te pravarila Nevistića

26′ Domaćin je potpuno zasluženo nakon velikog pritiska došao do vodstva. Bio je to ubačaj iz kornera, Koulierakis je prebacio na drugu stativu, a Baba neometan zabija

23′ Koulierakis je sada opasno pucao glavom nakon ubačaja, srećom pored gola. Svi ubačaji djeluju kao opasnost pored nesigurne obrane gostiju

17′ Sada opasno prijeti Živković. Obrana je opet reagirala mlako, ali srećom napadač PAOK-a puca iznad gola.

15′ Ubačaj je bio vrlo opasan, u padu je Nevistić obranio na crti. Zamalo vodstvo. Dinamo u obrani djeluje nesigurno, moraju se konsolidirati

11′ Dinamo se malo konsolidirao, idem prema naprijed, ubacivanja za sada nisu opasna

7′ Bernauer je bio u duelu s Thomasom, koji pada, ali lopta od igrača PAOK-a odlazi u gol aut. Mora Francuz biti oprezan

3′ Žestoki pritisak PAOK-a, Tražili su sada i kazneni udarac, no sudac je procijenio da je Bernauer ramenom odgurno igrača domaće momčadi.

1′ Počinje utakmica na stadionu Toumba. Atmosfera je vruća, kao što je i bilo očekivano, ima nekih 25, 26 tisuća gledatelja