(FOTO) Veslanje: Pobjeda braće Sinković

Na drugoj regati Svjetskog veslačkog kupa u talijanskom Vareseu u nedjelju su braća Martin i Valent Sinković osvojili prvo mjesto u finalu dvojca na pariće.

Hrvatska posada je vodila od početka do kraja utrke, i na kraju je uvjerljivo slavila sa šest sekundi prednosti u odnosu na Australce. Treće mjesto pripalo je Talijanima.

Damir Martin, koji je osvojio drugo mjesto na prvoj regati Svjetskog kupa održanoj na Bledu 10. svibnja, a prije tri tjedna je osvojio zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u Poznanu, u Vareseu je bio šesti u finalu samaca. Slavio je Mahe Drysdale sa Novog Zelanda.

„Kad smo razgovarali s trenerom prije utrke, rekao nam je da je rezultat dobar jedino ako budemo imali 6 sekundi prednosti. Tako da smo samo morali izvršiti plan!“ rekao je Martin Sinković.

„Drago mi je da nam moja ozljeda nije poremetila planove i da smo se uspjeli vrlo brzo vratiti u natjecanja. Sljedeća nam je postaja Luzern, gdje se vozi posljednja utrka Svjetskog kupa i ujedno posljednje natjecanje i provjera prije Svjetskog prvenstva u Francuskoj.“ – nadodao je Valent Sinković.

Iako ove godine još nisu nastupali na službenim FISA natjecanjima zbog Valentove ozljede rebra, braća Sinković i u Vareseu su potvrdili da su sam vrh u disciplini dvojac na pariće te se novom pobjedom vratili na vodeće mjesto u Svjetskom kupu.

U finalu lakih samaca pobijedio je Francuz Pierre Houin, a hrvatski veslač Luka Radonić bio je četvrti.