(VIDEO) Atalanta slavila na gostovanju kod Genoe

U posljednjoj utakmici 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je na gostovanju kod Genoe pobijedila sa 2-1 (1-1).

Utakmica je prema originalnom rasporedu trebala biti odigrana u ponedjeljak, ali je zbog lošeg vremena odgođena za 24 sata.

Genoa je odlično počela i povela već u 4. minuti pogotkom Bertolaccija, ali su se na kraju veselili gosti. Iličić je izjednačio u 45. minuti, a u 52. minuti Masiello je donio Atalanti prvu gostujuću pobjedu u ovoj sezoni.

Atalanta se probila do osmog mjesta sa 23 boda, koliko ima i devetoplasirani Torino. Genoa je sa 13 bodova ostala na 16. mjestu. Vodeći Inter ima 40 bodova, jedan više od drugoplasiranog Napolija i dva više od trećeplasiranog Juventusa.