(VIDEO) Barcelona minimalno slavila na Nou Campu, presudio Messi, igrao i Rakitić, Duje Čop na klupi

Vodeći sastav španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona u susretu je 24. kola Primere na svom Camp Nou svladao Valladolid sa 1-0 (1-0).

Jedini gol na utakmici postigao je Messi (43-11m) iz kaznenog udarca na kraju prvog poluvremena kojega je izborio Pique. Imao je Messi priliku još jednom poentirati s bijele točke u samoj završnici utakmice, ali njegov je udarac u 85. minuti obranio vratar Valladolida Masip.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu od 76. minute, dok je Duje Čop ostao na klupi Valladolida.

Barcelona sada ima 54 boda, sedam više od drugog Atletico Madrida, a devet više od trećeg Reala iz Madrida koji ima utakmicu manje.

Valladolid je 15. sa 26 bodova.

Ranije u subotu je Atletico kao gost svladao Rayo Vallecano sa 1-0 (0-0), a pobjednički gol Griezmanna u 74. minuti postignut je iz sporne situacije. Alvaro Morata, koji je je asistirao Griezmannu, bio je u zaleđu, ali sudac nije ništa signalizirao. Hrvatski napadač Nikola Kalinić ostao je na klupi za pričuve Atletica.