(VIDEO) Borussia Dortmund u Hamburgu pobijedila HSV i ponovno se vratila na vrh Bundeslige

U susretu petog kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je u Hamburgu pobijedila HSV 3-0 i vratila se na prvo mjesto Bundeslige.

Golove za Borussiju zabili su Shinji Kagawa (24), Pierre-Emerick Aubameyang (63) i Christian Pulisic (79).

Hoffenheim je na gostovanju pobijedio Mainz 3-2 nakon što je domaćin poslije 16 minuta imao vodstvo od 2-0.

Domaćin je poveo golovima Dannyja Latza (6) i Yoshinorija Muta (16), no gosti su do konca poluvremena izjednačili, a strijelci su bili Nadiem Amiri (23) i Sandro Wagner (45+2). Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Uth je u drugoj minuti sudačke nadoknade donio pobjedu gostima. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić je igrao za goste od 55. minute.

Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača je na gostovanju pobijedio Koln 1-0 upisavši drugu pobjedu ove sezone. Pogodak odluke zabio je Sebastien Haller iz kaznenog udarca u 22. minuti.

Za Eintracht je do 68. minute igrao hrvatski nogometaš Ante Rebić.

Na ljestvici vodi Borussia Dortmund sa 13 bodova, Bayern ima 12, a Hoffenheim i Hanover po 11 bodova.

Kovačev Eintracht je na devetom mjestu sa sedam bodova, dok je Koln na začelju bez bodova.

Koln – Eintracht Frankfurt 0-1 (Haller 22-11m)
Mainz – Hoffenheim 2-3 (Latz 6, Muta 16 / Amiri 23, Wagner 45+2, Uth 90+2)
HSV – Borussia Dortmund 0-3 (Kagawa 24, Aubameyang 63, Pulisic 79)
Hertha – Bayer Leverkusen 2-1 (Leckie 17, Kalou 24 / Brandt 84)
Freiburg – Hanover 96 1-1 (Petersen 83 / Harnik 65)