(VIDEO) Borussia Dortmund na svom stadionu svladala Bayern s 1:0

U najvećem njemačkom derbiju Borussia Dortmund je u subotu na svom stadionu svladala Bayern s 1-0, a pobjednički gol zabio je Pierre-Emerick Aubameyang u 11. minuti.

Osim pogotka Aubameyanga u prvom poluvremenu vidjeli smo još samo jednu pravu šansu. U 20. minuti udarac Andrea Schuerrlea obranio je Manuel Neuer.

U nastavku Borussia se je povukla i pokušala je iznenaditi Bayern preko kontranapada. Bayernovi napadi bili su jalovi, a Borussija je uspjela kreirati samo jednu kontru, kada je u 71. minuti Aubameyang sam izbio pred Neuera, ali vratar Bayerna odlično je reagirao.

Koeln je u 11. kolu Bundeslige u posljednjih pola sata uspio napraviti preokret i svladati Borussiju Moenchengladbach sa 2-1. Borussija je povela u 32. minuti golom Lars Stindla, a u 60. je poravnao Francuz Anthony Modeste, kojemu je to 12. pogodak u sezoni, te na listi strijelaca vodi zajedno sa Aubameyangom. Pobjedu Koelnu donio je Marcel Risse u sudačkoj nadoknadi (90+1).

Darmstadt je na svom terenu izgubio od Ingolstadta sa 0-1, a strijelac je bio Moritz Hartmann (68). Hrvatski napadač 23-godišnji Antonio Čolak odigrao je za Darmstadt cijelu utakmicu, a najbolju priliku imao je u 49. minuti, ali je vratar gostiju uspio sačuvati mrežu.

Wolfsburgova noćna mora se nastavlja, u subotu je kod kuće izgubio od Schalkea sa 0-1 pogotkom Goretzke u 82. minuti. Hrvatski napadač Josip Brekalo nije bio u sastavu Wolfsburga, koji je na 14. mjestu sa samo 9 bodova.

Dan ranije nogometaši Leipziga došli su na prvo mjesto Bundeslige pobjedom u gostima kod Bayer Leverkusena s 3-2. Iako su dva puta gubili, igrači Leipziga uspjeli su napraviti preokret te su pogotkom Willija Orbana u 81. minuti došli do pobjede. Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj nije igrao za Bayer.