(VIDEO) Chelsea na krilima Hazarda na svom Stanford Bridgeu svladao Newcastle

Aktualni engleski nogometni prvak Chelsea svladao je na svom Stanford Bridgeu Newcastle sa 3-1 (2-1) u prvoj utakmici 15. kola Premiershipa, a dvostruki strijelac za pobjednike bio je belgijski reprezentativac Eden Hazard.

Gosti su razveselili svoje navijače u 12. minuti, kad je Gayle zatresao mrežu domaće momčadi. Međutim, Newcastle nije dugo zadržao vodstvo. Već u 21. minuti Eden Hazard je postigao prvi od svoja dva pogotka. U 33. minuti Španjolac Alvaro Morata doveo je Chelsea u vodstvo. Pobjedu momčadi Antonija Contea potvrdio je Hazard u 74. minuti precizno izvedenim kaznenim udarcem.

Chelsea se ovom pobjedom privremeno izjednačio po broju bodova (32) s drugoplasiranim Manchester Unitedom, dok je u uvjerljivom vodstvu Manchester City sa 40 bodova. Newcastle je 12. sa 12 bodova, a u zoni ispadanja su West Ham (10), Swansea (9) i Crystal Palace (9).