(VIDEO) U drugom derbiju kola engleskog prvenstva Arsenal ‘razbio’ Chelsea

U derbiju 6. kola Premier lige u subotu je Arsenal na svom stadionu pobijedio Chelsea sa 3-0, a strijelci su bili Alexis Sanchez (11), Theo Walcott (14) i Mesut Ozil (40).

Nogometaši Manchester Cityja zadržali su maksimalan učinak nakon šest kola. Novu pobjedu Guardiolina momčad je ostvarila na gostovanju kod Swansea Cityja pobijedivši 3-1.

Najzaslužniji za slavlje “Građana” bio je povratnik nakon suspenzije Sergio Aguero, strijelac dva gola, od kojih je jedan iz kaznenog udarca nakon dvojbenog prekršaja nad Kevinom de Bruyneom.

Za petama Cityju su Liverpool i Tottenham nakon pobjeda protiv Hull Cityja (5-1) i Middlesbrougha (2-1), dok je Everton doživio prvi poraz sezone na gostovanju kod Bournemoutha ali i ostao u vrhu poretka.

‘Redsi’ su rutinski stigli do novih bodova, a put do četvrte pobjede sezone Liverpoolu je olakšalo isključenje Ahmeda Elmohamadyja u 29. minuti koji je igrajući rukom u kaznenom prostoru skrivio kazneni udarac. Strijelci za Liverpool bili su Adam Lallana (17), James Milner (30-11m, 71-11m) , Sadio Mane (36) i Philippe Coutinho (52), dok je gol za goste zabio David Meyler (51). Hrvatski branič Dejan Lovren nije igrao za Liverpool zbog viroze.

Manchester United je pobjedom 4-1 protiv Leicester Cityja prekinuo niz od tri uzastopna poraza – dva u prvenstvu i jednog u Europskoj ligi. United je sav posao obavio u prvih 45 minuta postigavši četiri gola. Aktualni prvak je u nastavku tek malo ublažio težak poraz. ‘Crveni vragovi’ su pobjedu izborili bez pomoći kapetana Waynea Rooneya koji je ušao u igru tek sedam minuta prije kraja susreta.
Strijelci za United bili su Chris Smalling (22), Juan Mata (37), Marcus Rashford (40) i Paul Pogba (42) koji je zabio prvijenac u dresu Uniteda. Pogodak za goste zabio je Demarai Gray (59).

Slaven Bilić i njegov West Ham u nedjelju će ugostiti Southampton, a kolo će u ponedjeljak zatvoriti Burnley i Watford.

Manchester United – Leicester City 4-1 (Smalling 22, Mata 37, Rashford 40, Pogba 42 / Gray 59)
Bournemouth – Everton 1-0 (Stanislas 23)
Liverpool – Hull City 5-1 (Lallana 17, Milner 30-11m,71-11m, Mane 36, Coutinho 52 / Meyler 51)
Middlesbrough – Tottenham 1-2 (Gibson 65 / Son Heung-Min 7, 23)
Stoke City – WBA 1-1 (Allen 73 / Rondon 90+1)
Sunderland – Crystal Palace 2-3 (Defoe 39, 60 / Ledley 61, McArthur 76, Benteke 90+4)
Swansea City – Manchester City 1-3 (Llorente 13 / Aguero 9, 65-11m, Sterling 77)
Arsenal – Chelsea 3-0 (Alexis Sanchez 11, Theo Walcott 14, Mesut Ozil 40)