(VIDEO) Fiorentina deklasirala Empoli, Kalinić asistent, igrao i Milan Badelj…

Nogometaši Fiorentine pobijedili su na gostovanju Empoli 4-0 u susretu 13. kola talijanskog prvenstva, dok je Roma izgubila na gostovanju u Bergamu od Atalante 1-2.

‘Viole’ su deklasirale Empoli uz po dva gola Filippa Bernardeschija (27, 59) i Josipa Iličića (47-11, 67). Za prvi pogodak gostiju asistirao je hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić, a za treći Hrvoje Milić. Kalinić je odigrao cijeli susret, baš kao i Milan Badelj i Miličić.

Roma je poražena u Begamu 1-2 premda je vodila 1-0 nakon prvog poluvremena. Goste je u vodstvo doveo Perotti u 40. minuti iz jedanaesterca, no Atalanta je nastavku sjajnom igrom okrenula rezultat. Izjednačio je Mattia Caldar u 62. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Franck Kessie iz kaznenog udaraca u 90. minuti.

Genoa, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, izgubila je u Rimu od Lazija 1-3. Domaćin je poveo golom Felipea Anderson u 11. minuti, izjednačio je Lucas Ocampos u 53. minuti, no u idućih deset minuta ‘nebesko-plavi’ su zabili dva gola za pobjedu. Prvo je Lucas Biglia poentirao iz kaznenog udarca u 57. minuti za 2-1, a u 65. minute je Wallace razriješio sve dvojbe. U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Lucas Orban.

Bologna je slavila protiv Palerma 3-1, a za goste je branio Josip Posavec.

Za priču dana pobrinula se Sampdorija koja je do 84. minute kod kuće gubila 0-2 od Sassuola, no u posljednjih šest minuta je zabila tri gola za veliki preokret i pobjedu. Strijelci za goste bili su Federico Ricci (64) i Antonino Ragusa (74), dok su tvorci preokreta bili Fabio Quagliarella (84) i Luis Muriel (85, 90+1-11m).

Večeras je na rasporedu derbi između Milana i Intera.

Na ljestvici vodi Juventus sa 33 boda, Roma ima 26, a Milan, Lazio i Atalanta po 25 bodova.

REZULTATI

Sampdoria – Sassuolo 3-2 ( Quagliarella 84, Muriel 85,90+1-11m / Ricci 64, Ragusa 74)
Atalanta – Roma 2-1 (Caldara 62, Kessie 90-11m / Perotti 40-11m)
Bologna – Palermo 3-1 (Destro 20, Dzemaili 57, Viviani 72 / Nestorovski 9)
Crotone – Torino 0-2 (Belotti 80, 89)
Empoli – Fiorentina 0-4 (Bernardeschi 27, 59, Iličić 47-11, 67)
Lazio – Genoa 3-1 (Andreson 11, Biglia 57-11m, Wallace 65 / Ocampos 53)
Večeras: Milan – Inter