(VIDEO) Fiorentini bez Milana Badelja samo bod u Firenzi protiv Atalante

U posljednjem susretu šestog kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina i Atalanta su u Firenzi remizirali 1-1.

Domaćin je poveo sjajnim pogotkom Federica Chiese u 12. minuti, a izjednačio je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Remo Freuler udarcem s ruba kaznenog prostora.

Atalanta je i u 62. minuti mogla izjednačiti, ali je domaći vratar Marco Sportiello obranio jedanaesterac Alejandru Gomezu. Milan Badelj nije nastupio za ‘viole’ jer je u prošlom kolu dobio crveni karton.

U ranije odigranim susretima Inter je teškom mukom pobijedio Genou 1-0, dok je u drugom genovsko-milanskom okršaju Sampdorija pobijedila Milano 2-0.

Pobjedu Interu donio je Danilo D’Ambrosio golom u 88. minuti.

Inter je dominirao veći dio utakmice, ali nikako nije uspio probiti raspoloženog Mattiju Perina. U prvom poluvremenu domaćin je najbliže pogotku bio u 45. minuti kada je Marcelo Brozović pogodio vratnicu. Ipak, obrana momčadi Ivana Jurića je kapitulirala u 88. minuti kada je D’Ambrosio zabio nakon ubačaja iz kornera.

Ivan Perišić je odigrao cijeli susret za domaći sastav, dok je Brozović igrao do 81. minute. Gosti su u samoj završnici ostali bez dvojice isključenih igrača. U 90. minuti je isključen Stephane Omeonga, a u drugoj minuti sudačke nadoknade i Adel Taarabt.

U drugom genovsko-milanskom okršaju Sampdorija je pobijedila Milan 2-0. Golove za Sampdoriju zabili su Duvan Zapata (72) i Ricardo Alvarez u sudačkoj nadoknadi.

Ivan Strinić za domaće i Nikola Kalinić za goste odigrali su svih 90 minuta.

Lazio je na gostovanju pobijedio Veronu 3-0 golovima Cire Immobilea (24-11m, 40) i Adam Marušića (60). Ivan Vargić nije branio za goste.

Na ljestvici vode Napoli i Juventus sa po 18 bodova, dok je Inter treći sa 16 bodova.

Fiorentina – Atalanta 1-1 (Chiesa 12 / Freuler 90+4)
Sassuolo – Bologna 0-1 (Okwonkwo 89)
Cagliari – Chievo 0-2 (Inglese 53, Stepinski 90+3)
Crotone – Benevento 2-0 (Mandragora 43, Rohden 58)
Verona – Lazio 0-3 (Immobile 24-11m, 40, Marusic 60
Inter – Genoa 1-0 (D’Ambrosio 87)
Sampdoria – Milan 2-0 (Zapata 72, Alvarez 90+1)

U subotu:
Juventus – Torino 4-0 (Dybala 16,90+1, Pjanić 40, Sandro 57)
SPAL – napoli 2-3 (Schiattarella 13, Viviani 77 / Insigne 14, Callejon 71, Ghoulam 83)
Roma – Udinese 3-1 (Džeko 12, El Shaarawy 30, 45 / Larsen 90)