(VIDEO) Francuska liga: Riješene dvojbe, Caen ispao, Dijon ide u play-off, Monaco se spasio

Posljednje kolo francuskog nogometnog prvenstva razriješilo je i zadnje dvojbe. Bilo je upitno tko će ispasti zajedno sa Guingampom, a tko će u dodatne kvalifikacije. Na koncu u drugu ligu seli Caen, Dijon će u play-off, dok su se Monaco i Amiens spasili.

Momčad iz Kneževine ostat će u Le Championnatu premda je u zadnjem kolu izgubila u derbiju Azorne obale od Nice sa 0-2. Caenu je trebao bod kako bi se domogao dodatnih kvalifikacija, a uvjerljivom pobjedom je mogao preskočiti Danijela Subašića i društvo. Međutim, Caen je kod kuće izgubio od Bordeauxa sa 0-1 i ispao iz lige.

Domaćine je rastužio Sankhare golom u 19. minuti. Toma Bašić je za Bordeaux igrao zadnjih 10 minuta.

Poraz Caena je iskoristio Dijon koji je na svom travnjaku pobijedio Toulouse sa 2-1 i izborio play-off, dok se Monaco spasio usprkos porazu od Nice 0-2.

Pobjedu Nici donijeli su Badiashile koji je u 37. minuti zatresao vlastitu mrežu, te Le Bihan iz jedanaestec u 67. minuti. Subašić nije branio za goste zbog ozljede.

Na vrhu ljestvice sve je bilo jasno i prije zadnjeg kola. PSG je odavno prvak, Lille je osvojio titulu doprvaka, a u Ligu prvaka još ide i Lyon.