(VIDEO) Iznenađenje u Primeri: Barcelona zaustavljena s igračem manje, novi pogodak Messija, Ivanu Rakitiću zadnjih pola sata

U posljednjem susretu petog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona i Girona su odigrali 2-2, nakon što je Barca od 35. minute igrala s igračem manje.

Barca je povela u 19. minuti golom Lionela Messija, no u 35. minuti je ostala s igračem manje nakon što je Clement Lenglet lakom u glavu udario Perea Ponsa. Izgledalo je kako je francuski branič slučajno udario Ponsa, no sudac Jesus Gil je nakon pregledavanja video zapisa procijenio drugačije.

Girona je izjednačila u završnici prvog dijela golom Ricarda Stuanija, a potpuni preokret dogodio se u 51. minuti kada je urugvajski napadač postigao svoj drugi gol na utakmici. Messi je u 60. minuti umalo izjednačio pogodivši okvir gola iz slobodnog udarca, no tri minute kasnije izjednačio je Gerar Pique. Do kraja utakmice Barca je imala još nekoliko prilika i mogla je slaviti, no Yassine Bounuo je branio sjajno. Ivan Rakitić je ušao u igru u 58. minuti.

Real Betis i Atheltic Bilbao su odigrali 2-2 nakon što su gosti imali dva gola prednosti poslije 20 minuta igre, ali i igrača manje cijelo drugo poluvrijeme. Bilbao je poveo golovima Inakija Williamsa (7) i Raula Garcije (19), međutim u posljednjim trenucima prvog dijela Susaeta je dobio crveni karton. Domaćin je u nastavku uspio izjednačiti preko Marca Bartre (51) i Sergia Canalesa (69).

Villarreal i Valencija su odigrali bez golova, a gosti su of 58. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Dani Parejo.

U podnevnoj utakmici 5. kola Primere Sevilla je slavila u Valenciji protiv Levantea s čak 6-2 u najefikasnijoj utakmici dosadašnjeg dijela prvenstva. U golijadi na stadionu Ciutat de Valencia istakao se napadač Seville Ben Yedder s tri gola (11, 35, 45), a po jedan su za Andalužane postigli Carico (21), Andre Silva (49) i Sarrabia (59), dok su strijelci za Levante bili Marti (12) i Kjaer (90ag). Sevilla je u ovoj utakmici postigla više golova negoli u prethodna četiri kola, kada su protivničku mrežu pogađali samo četiri puta.

Na ljestvici vode Barcelona i Real Madrid sa po 13 bodova.

REZULTATI
Barcelona - Girona       2-2 (Messi 19, Pique 63 / Stuani 45, 51)
Betis - Athletic Bilbao  2-2 (Bartra 51,  Canales 69 / Williams 7, Garcia 19)
Villarreal - Valencia    0-0
Levante - Sevilla        2-6 (Marti 12, Kjaer 90-ag / Yedder 11, 35, 45, Carico 21, Silva 49, Sarrabia 59)

U subotu:
Real Madrid - Espanyol   1-0 (Asensio 44)
Rayo Vallecano - Alaves  1-5 (Tomas 30 / Navarro 8, Gomez 34, 77, Calleri 56, Burgui 90+5)
Celta Vigo - Valladolid  3-3 (Aspas 5, 54, Max. Gomez 9 / Plano 39, Unal 65, Suarez 90+4)
Eibar - Leganes          1-0 (Kike 52)
Getafe - Atlético Madrid 0-2 (Soria 14ag, Lemar 60)