(VIDEO) Iznenađujući porazi Manchester Cityja i Chelseaja, solidna igra Matea Kovačića, fantastični gol Townsenda…

Subotnje utakmice 18. kola Premier lige donijela su dva iznenađenja, Manchester City je poražen od Crystal Palacea sa 2-3, a Chelsea je izgubio od Leicestera sa 0-1.

Navijači Manchester Cityja očekivali su novu pobjedu za priključak vodećem Liverpoolu, a nakon vodećeg pogotka Ilkaya Gundogana u 27. minuti činilo se da će tako i biti. No, igrači Crystal Palacea priredili su im neugodno iznenađenje. U 33. minuti Jeffery Schlupp zabija za 1-1, a već u 35. minuti Andros Townsend postiže najljepši gol dosadašnjeg dijela prvenstva. Odbijenu loptu je fantastičnim volejem sa 25 metara zakucao u mrežu. U nastavku novi šok za domaćine, u 51. minuti Luka Milivojević iz penala pogađa za vodstvo Crystal Palacea 3-1.
Iako su domaćini potpuno dominirali u drugom poluvremenu uspjeli su samo ublažiti poraz pogotkom Kevina De Bruynea (85). Manchester City sada zaostaje četiri boda za vodećim Liverpoolom, koji je dan ranije svladao Wolverhampton sa 2-0.
Mateo Kovačić igrao je do 61. minute za Chelsea i pružio je solidnu partiju, ali to nije pomoglo njegovoj ekipi, koja je na Stamford Bridgeu izgubila od Leicestera sa 0-1, a pobjednički gol zabio je Jamie Vardy (51).
Austrijski trener Ralph Hasenhüttl, koji je uspješno vodio Leipzig, upisao je i drugu pobjedu na klupi Southamptona, koji je u gostima dobio Huddersfield sa 3-1 golovima Redmonda (15), Ingsa (42-pen) i Obafemija (71)
West Ham je nakon četiri uzastopne pobjede dočekao Watford i doživio je “hladan tuš”. Gosti su slavili sa 2-0, a strijelci su bili Troy Deeney (30-pen) i Gerard Deulofeu (87).
U prvoj subotnjoj utakmici Arsenal je kod kuće dobio Burnley sa 3-1 uz dva pogotka Aubameyanga, koji sa 12 golova predvodi listu najboljih strijelaca, a slijedi ga Mohamed Salah sa 11.

Arsenal 3 Aubameyang (14, 48), Iwobi (90+1)