(VIDEO) Jure prema naslovu: Nezaustavljivi Manchester City ‘samljeo’ i Tottenham

Vodeća momčad engleskog prvenstva Manchester City u derbiju 18. kola je pred svojim navijačima s uvjerljivih 4-1 svladao Tottenham te nastavio svoj pobjednički niz u Premier ligi koji je došao do broja od 16 uzastopnih pobjeda.

Gundogan je donio vodstvo Guardiolinoj momčadi u 14. minuti, a navijači Cityja su na novi pogodak čekali do 70. minute, kad je Kevin de Bruyne jedan kontranapad završio snažnim udarcem kojeg gostujući vratar Hugo Lloris nije uspio zaustaviti. Vodeća momčad lige može si dopustiti takav luksuz da promaši kazneni udarac, a to je u 75. minuti učinio Gabriel Jesus.

Međutim, do kraja dvoboja među strijelce se dvaput upisao Raheem Sterling. Prvi pogodak postigao je u 80. minuti, a drugi deset minuta poslije za 4-0. Danac Christian Eriksen ublažio je poraz Tottenhama pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Manchester City je s 52 od moguća 54 boda uvjerljivo vodeća momčad engleske Premier lige. Sa 14 bodova zaostatka na drugom je mjestu Manchester United s utakmicom manje, a isti zaostatak ima i trećeplasirani Chelsea. Četvrti je Arsenal sa 33 boda. U zoni ispadanja su Newcastle sa 15, WBA sa 14 i Swansea sa 12 bodova, ali zadnja dva kluba imaju utakmicu manje.