(VIDEO) Košarkaška Euroliga: Galatasaray iznenadio Real, pobjede Crvene zvezde, Fenerbahčea, Olympiakosa…

U prvim susretima 24. kola košarkaške Eurolige Galatasaray je iznenadio vodeći Real Madrid, dok su Fenerbahče i Olympiakos upisali gostujuće pobjede protiv Žalgirisa i Maccabi Tel Aviva.

Galatasaray je pomalo neočekivano pobijedio lidera Real Madrid 87-84 upisavši osamu pobjedu, dok je Real upisao šesti poraz.

U turskom sastavu petorica igrača su imala dvoznamenkasti broj koševa, a najefikasniji su bili Austin Daye sa 10 koševa i Jon Diebler sa 17 koševa. Real su predvodili Anthony Randolph sa 16 i Luka Dončič sa 13 koševa, dok je Amerikanac s hrvatskom putovnicom Dontaye Draper zabio šest koševa uz jednu asistenciju.

Fenerbahče je u Kaunasu pobijedio Žalgiris 76-67 gurnuvši domaćina korak dalje od plasmana u drugi krug natjecanja. Žalgiris je vodio na poluvremenu (31-30), no treći dio igre gosti su dobili osam razlike (25-17), a potom u posljednjoj četvrtini samo potvrdili pobjedu. Fener su do 16. pobjede predvodili Ekpe Udoh sa 16 koševa, te Bojan Bogdanović i Melih Mahmutoglu sa po 14 koševa. Kod domaćina koji je upisao 14. poraza i nalazi se na 10. mjestu, najefikasniji su bili Paulius Jankunas sa 15 i Kevin Pangos sa 11 koševa.

Olympiakos je u Tel Avivu pobijedio Maccabi ostvarivši 17. pobjedu, dok su Izraelci upisali 16. poraz. Grci su dobili prve tri četvrtine sa 13 koševa prednosti, a premda je Maccabi bio bolji u posljednjoj dionici, to nije bilo dovoljno za slavlje. U gostujućim redovima najbolji su bili Erick Green sa 16, te Georgios Printezis i Matt Lojeski sa po 15 koševa. Kod Maccabija su bili najbolji Sylven Landesberg sa 17 koševa, te Gal Mekel sa 12 koševa.

Crvena zvezda je u Beogradu pobijedila Brose Bamberg 74-60 načinivši još jedan korak prema plasmanu u četvrtfinale.

beogradski sastav sada ima skor 14-10 i nalazi se na šestom mjestu, dok je Bamber na 12. poziciji s osam pobjeda i 16 poraza. Najefikasniji u redovima domaćina bio je Charles Jenkins sa 18 koševa, Marko Simonović je dodao 13, a Marko Gudurić 12 koševa. Kod Nijemaca jedini igrač koji je ubacio više od 10 koševa bio je Fabien Causeur sa 21 košem. Hrvatski košarkaš Leon Radošević za 15 minuta nije ubacio niti jedan koš, a imao je dva promašena šuta.