(VIDEO) Kvalifikacije za Europsku ligu: Težak poraz Zrinjskog, Katić, Livaja i Tomasov strijelci, uvjerljivi Eintracht, igrao i Rebić

Hrvatski nogometaši Marko Livaja, Marin Tomasov i Nikola Katić bili su strijelci u prvim utakmicama 3. pretkola Europske lige igranim u četvrtak

Nikola Katić je u 56. minuti postigao treći gol za Rangerse, koji su s 4-2 slavili kod danskog Midtyillanda. Kod Škota je na klupi ostao reprezentativac Borna Barišić.

Marin Tomasov bio je strijelac i asistent u visokoj 5-1 (3-0) domaćoj pobjedi kazahstanske Astane protiv malteške Vallette . Tomasov je pogodio za 3-0 u 35. minuti, te je asistirao Jangi za konačnih 5-1 u 80. minuti.Tomasov je odigrao čitav susret za Astanu, a istu je minutažu kod domaćih imao i Luka Šimunović.

Marko Livaja bio je strijelac za grčki AEK koji je u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige kao gost svladao rumunjsku Universitateu u Craiovi sa 2-0 (0-0).

Livaja, koji je u igru ušao u 39. minuti, pogodio je za konačnih 0-2 u 85. Prvi gol za AEK postigao je Mantalos u 60. minuti.Za Universitateu je Renato Kelić odigrao svih 90 minuta.

Eintracht je s visokih 5-0 slavio kod Vaduza, a Ante Rebić je ušao u igru u 71. minuti za klub iz Frankfurta.

Astana – Valletta 5-1
AEK Larnaka – Gent 1-1
Sparta Praha – Trabzonspor 2-2
Pjunik – Wolverhampton 0-4
Universitatea Craiova – AEK 0-2
Broendby – Braga 2-4
Ventspils – Guimaraes 0-3
Šerif Tiraspol – AIK 1-2