(VIDEO) Leicester produbio veliku krizu Evertona, Nikola Vlašić bez nastupa

U susretu 10. kola engleskog nogometnog prvenstva Leicester City je pobijedio Everton 2-0, a za goste nije nastupio hrvatski nogometaš Nikola Vlašić

Pobjedu ‘lisicama’ donijeli su Jamie Vardy u 18. i Demarai Gray u 29. minuti.

Leicester City je ovom pobjedom produžio niz bez poraza na četiri kola, dok je Everton upisao treći ligaški poraz u zadnja četiri kola, a bez pobjede je od rujna kada je slavio protiv Bournemoutha. Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić nije nastupio za goste.

U ranije odigranom susretu Brighton and Hove Albion i Southampton su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 7. minuti golom Stevena Davisa, a izjednačio je Glenn Murray u 52. minuti.

Everton je novim porazom ostao u zoni ispadanja, trenutačno je na 18. mjestu s osam bodova. Bournemouth ima sedam, a na začelju je Crystal Palace sa četiri boda.

U vodstvu je Manchester City sa 28 bodova ispred Manchester Uniteda sa 23 i Tottenhama sa 20 bodova.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Burnley i Newcastle United.

Leicester City – Everton
Brighton – Southampton 1-1 (Murray 52 / Davis 7)

U subotu:
Bournemouth – Chelsea 0-1 (Hazard 51)
Arsenal – Swansea City 2-1 (Kolašinac 51, Ramsey 57 / Clucas 22)
Crystal Palace – West Ham 2-2 (Milivojević 50-11m, Zaha 90+7 / Hernandez 31, A.Ayew 43)
Liverpool – Huddersfield Town 3-0 (Sturridge 50, Firmino 58, Wijnaldum 75)
WBA – Manchester City 2-3 (Rodriguez 13, Phillips 90+2 / Sane 10, Fernandinho 15, Sterling 64)
Watford – Stoke City 0-1 (Fletcher 16)
Manchester United – Tottenham 1-0 (Martial 81)